• سه شنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-286-5
  • خبرنگار : 28010
  • منبع خبر : ----

آغاز ثبت‌نام هجدهمين دوره مسابقات ملی مهارت


مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، از آغاز ثبت‌نام هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت خبر داد.

 

محمدرضا انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: ثبت‌نام هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت آغاز و تا 23 تیرماه امسال ادامه دارد.

 

وی افزود: علاقه‌مندان به شركت در هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت می‌توانند نسبت به ثبت‌نام خود به صورت الکترونیکی و از طریق سایت دفتر مسابقات ملی مهارت به آدرس www.skill.irantvto.ir اقدام و پس از ثبت‌نام، مدارک لازم را برای تأیید به یكی از مراكز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان محل اقامت خود تحویل دهند.

 

انصاری تصریح کرد: شرط سنی برای داوطلبان رشته‌های ساخت و تولید تیمی و مكاترونیک، متولدین 11 دی‌ماه 72 به بعد و برای سایر رشته‌ها متولدین 11 دی‌ماه 75 به بعد است.

 

وی افزود: جوانان ماهر شامل کارآموزان و آموزش‌دیدگان مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای، هنرجویان آموزش و پرورش در رشته‌های کار و دانش، فنی و حرفه‌ای و نظری، دانشجویان آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای و آموزش عالی و نیز کارگران واحدهای صنعتی و صنفی می‌توانند با رعایت شرایط سنی ذكر شده در این دوره از مسابقات ملی مهارت شرکت کنند.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: مدارک لازم برای ثبت‌نام در هجدهمین دوره مسابقات ملی مهارت شامل عكس 4×3 تمام رخ جدید، كپی از تمام صفحات شناسنامه، كپی كارت ملی، كپی آخرین مدرک تحصیلی یا معرفی‌نامه از نهاد آموزشی مرتبط، كارت پایان خدمت یا معافیت نظام وظیفه برای داوطلبان ذكور و مشمول، گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و محصلان به ویژه داوطلبان ذكور كه معافیت تحصیلی دارند.

 

این مسئول تصریح کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به عنوان نماینده ایران در سازمان جهانی مهارت (WSI) ، متولی برگزاری مسابقات ملی مهارت در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری به صورت سالانه است که مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات ملی مهارت تا 23 تیرماه امسال در هر شهر و مرحله استانی در تاریخ 5 و 6 مردادماه و مرحله کشوری نیز در نیمه دوم آذرماه برگزار می‌شود.

 

انصاری گفت: در مرحله شهرستانی مسابقات ملی مهارت، پس از ارزش‌یابی لازم که توسط اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای هر استان صورت می‌گیرد نفرات برتر در هر شهر انتخاب و به مرحله استانی معرفی می‌شوند که در مرحله استانی نیز با برگزاری آزمون عملی نسبت به انتخاب نفرات برتر و معرفی به مرحله کشوری اقدام خواهد شد.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان خاطرنشان کرد: ارتقای فرهنگ مهارت‌آموزی در میان جوانان، معرفی آموزش‌های مهارتی و اهمیت نقش آن در توسعه اقتصاد به عموم مردم و جلب نظر مسئولان، بنگاه‌های اقتصادی، صنایع و صنوف برای مشاركت هر چه بیشتر در اجرای مسابقات ملی مهارت، ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه‌ای، شناسایی و معرفی افراد ماهر و نخبه به صنایع و بنگاه‌های اقتصادی و فراهم کردن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان جوانان كشور، از جمله اهداف برگزاری مسابقات ملی مهارت است.

 

انصاری تصریح کرد: برگزیدگان نهایی هجدهمین و نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت پس از شركت در اردوهای آماده‌سازی و گزینش نهایی، در چند رشته منتخب به چهل و پنجمین مسابقات جهانی مهارت که در سال 2019 در روسیه برگزار می‌شود، اعزام خواهند شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: