• سه شنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-9914-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان عنوان کرد:

حمایت از 7100 شغل متزلزل در استان زنجان


استاندار زنجان اظهار کرد: پارسال از 7100 شغل متزلزل در استان زنجان حمایت شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری در اولین جلسه شورای اداری استان در سال جدید با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی به‌ معنای نه گفتن به کالاهای وارداتی است، گفت: اقتصاد مقاومتی به‌ معنای استفاده صحیح و بهینه از سرمایه‌های ملی کشور است.

 

وی ضمن تبریک سال نو و با اشاره به اینکه در سال گذشته حوادث تلخ و شیرین زیادی را پشت سر گذاشتیم، گفت: یکی از افتخاراتی که در سال‌های اخیر کسب کرده‌ایم، این است که امروز توانسته‌ایم در عرصه سیاست خارجی‌، ایران‌هراسی را که در دل ملت‌ها وجود داشت‌، کمرنگ کنیم.

 

درویش‌امیری با اشاره به اینکه در سیاست خارجی تهدیدات بر علیه ایران اسلامی برداشته شد، افزود: با تلاش دولت‌مردان سایه تهدیدات و محدودیت‌های اقتصادی که موجب فلج شدن اقتصاد کشور شده بود، از بین رفت.

 

استاندار زنجان با اشاره به وداع دو یار انقلاب، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و آیت‌الله موسوی اردبیلی در سال 95، گفت: این حوادث در کنار حادثه پلاسکو و تصادف قطار تبریز به مشهد در سمنان، از دیگر حوادث تلخ پارسال بود که ملت ایران با صبر و شکیبایی آن‌ها را پشت سر گذاشتند و از حادثه پلاسکو توانستند درس‌هایی در مدیریت بحران و مدیریت شهرسازی بگیرند.

 

درویش‌امیری با اشاره به شعار سال با عنوان «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» و ضرورت توجه به این مهم، خاطر‌نشان کرد‌: ایران از جمله کشورهایی است که اقتصاد آن تحت تاثیر نفت است و از آنجایی که بازار اقتصاد نفت در اختیار بازارهای جهانی است‌، باید توجه داشت تا اقتصاد کشور از نفت جدا شود، از این رو اقتصاد باید مبتنی بر الگوی بومی مقاوم شود.

 

استاندار زنجان با اشاره به اینکه برای مقاوم‌سازی اقتصاد باید از تولید داخلی حمایت شود، گفت: اگر از تولید و سرمایه‌گذاری حمایت شود، متعاقب آن کسب و کار رونق پیدا کرده و اشتغال‌زایی ایجاد می‌شود و از همین منظر است که باید به اقتصاد مقاومتی به عنوان الگویی برای استفاده صحیح و بهینه از سرمایه‌های ملی کشور بهره برد.

 

درویش‌امیری با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای این نیست که مردم به زحمت بیافتند، افزود: رفاه حق مردم ایران است و تمام ارکان نظام باید برای رفاه مردم تلاش کنند و باید به این نکته توجه داشت که تولید و اشتغال زمینه رفاه برای مردم را فراهم می‌کند و در همین جهت است که طرح رونق اقتصادی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان به اجرا در آمده است و متعاقب آن، این طر‌ح‌ها موجب شدند تا صنایعی که به صورت تمام‌وقت مشغول بودند مورد حمایت قرار گرفتند و صنایع نیمه‌فعال، فعال و صنایع تعطیل راه‌اندازی شوند.

 

وی با اشاره به حمایت‌های انجام شده در این طرح‌ها و مصوبات به اجرا درآمده نیز گفت: از 7100 شغل متزلزل در این طرح‌ها حمایت شد و در حدود 40 درصد صادرات این صنایع افزایش و 25 درصد واردات کاهش یافته است و این اقدامات همان اقتصاد مقاومتی است که از سوی مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته است.

 

استاندار زنجان با اشاره به اینکه بیش از یک قرن به اقتصاد نفتی تکیه شده است، گفت: نباید در این مورد از دولت انتقاد کرد؛ چرا که تنها سه سال است که وارد این مقوله شده و اقتصاد مقاومتی را به ‌نوان الگوی خود قرار داده است و باید به مسئولان فرصت داد تا در این زمینه وابستگی‌ها را کمتر کنند.

 

درویش‌امیری، عزم ملی، اراده و مشارکت همگانی را لازمه اصلاح اقتصاد فعلی و به اجرا در آوردن اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و ادامه داد: نباید عملیاتی شدن این مهم را فقط به دولت محول کرد. باید به جهانیان ثابت کرد ایران می‌تواند بدون تکیه به نفت رشد کند تا آنان دندان طمع بر علیه ایران را بکشند.

 

استاندار زنجان به امنیت حاکم بر کشور و لازمه آن برای جذب سرمایه‌گذار نیز اشاره کرد و گفت: سخنان مایوس‌کننده از تریبون‌ها در مقابل اقتصاد مقاومتی است و جامعه‌ای در سرمایه‌گذاری موفق است که از امنیت و آرامش برخوردار باشد.

 

درویش‌امیری، فضای آرام موجود در استان را یکی از عوامل جذب سرمایه‌گذار در زنجان عنوان کرد و افزود: این آرامش و امنیت، فضای خدمت را برای خدمت‌گزاران فراهم می‌کند.

 

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: ما به دنبال ایجاد رقابت در طرح‌ها هستیم؛ چرا که جذب سرمایه‌گذار یکی از شاخص‌های ارزیابی مدیران است، رضایت‌مندی مردم از خدمات، اجرای قانون در مسائل کاری بالاخص در انتخابات و دفاع از حقوق شهروندی از دیگر شاخص‌های مهم است.

 

وی با بیان اینکه اجرای قانون عامل اصلی رضایت‌مندی مردم است، گفت: مهم‌ترین وظیفه مدیران دفاع از حقوق مردم است، اگر در دستگاه اداری و اجرایی حق مردم تضعیف شود مدیر باید در کنار مردم قرار گیرد.

 

درویش‌امیری همچنین به ابلاغ برنامه بودجه ششم اشاره و خاطرنشان کرد: کل بودجه استان زنجان در این لایحه 15 درصد استانی و 85 درصد ملی است و مدیران سهم دستگاه مربوط به خود را از این درصد ملی شناسایی و برای جذب آن تلاش کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: