• سه شنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-9914-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

سبزه‌میدان؛ میدان مناقشه اعضای شورای شهر


عضو شورای اسلامی شهر زنجان با تاکید بر اینکه برای هزینه کردن از جیب شهروندان باید حوس‌مان را خیلی جمع باشد، گفت: شورای شهر برای تصویب اجرای طرح‌های بزرگی همچون سبزه‌میدان باید دقت‌نظر لازم را به‌کار گیرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، کاظم افشارچی ظهر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر زنجان در جریان بررسی لایحه بودجه شهرداری زنجان که بنا به‌دلایلی سال گذشته به تصویب نرسید، با اشاره به اینکه در این لایحه بهتر است طرح سبزه‌میدان و اعتبار اختصاص‌یافته بار دیگر مورد بررسی قرار گیرد، اظهارکرد: به نظر عده‌ای از اعضای شورای شهر قیمت اجرای این طرح بسیار بالا بوده و تصویب عقد قرارداد این پروژه، نیازمند دقت‌نظر بیشتری است و از شهردار درخواست داریم این موضوع با حضور کارشناسان، بار دیگر بررسی شود.

 

عباس راشاد، دیگر عضو شورای شهر نیز در مخالفت با این بخش از لایحه بودجه، با بیان اینکه از پول بیت‌المال هزینه می‌شود، گفت: ما با اجرای طرح سبزه‌میدان مخالف هستیم.

 

معصومه‌ حمزه‌تبار نیز در مخالفت با این بخش از لایحه بودجه، گفت: نباید در رابطه با سبزه‌میدان رویاپردازانه به موضوع نگاه کرد. واقع‌بین باشیم اجرای طرح بزرگی همچون سبزه‌میدان نیاز به اعتبارات زیادی دارد و با این کار هم خودمان را کله پا می‌کنیم هم شهردار بعدی را.

 

وی تصریح‌ کرد: وقتی شهرداری پولی برای پرداخت حقوق کارکنان ندارد، چگونه می‌تواند اعتبارات سنگین این پروژه را تقبل کند، ما مخالف اجرای طرح نیستیم ولی باید ساز و کارها تغییر کند.

 

سعید خدادادی‌خمسه نیز در موافقت با گنجاندن بودجه برای اجرای طرح سبزه‌میدان در لایحه بودجه سال‌جاری، اظهار کرد: سبزه‌میدان هویت شهر است و این طرح باید به مرحله اجرا درآید.

 

وی تصریح‌ کرد: نباید به این پروژه به‌عنوان طرحی معمولی نگریست، بلکه باید با افق بلند موضوع را دید و به آن رای داد.

 

سعید امیدی نیز به‌عنوان موافق با اشاره به اینکه برای توسعه باید هزینه پرداخت، خاطرنشان‌ کرد: خوشبختانه شهردار بودجه امسال را در موعد مقرر به شورا تقدیم کرد که این موضوع جای تقدیر دارد.

 

وی ادامه داد: در لایحه بودجه امسال برای اجرای طرح سبزه‌میدان مبلغی در نظر گرفته شده که 50 درصد به پیمانکار به‌صورت زمین داده خواهد شد. 30 درصد تجاری در محل پروژه و 20 درصد هم نقدی است که از طریق دریافت تسهیلات به پیمانکار داده خواهد شد و این موضوع به‌طور روشن در لایحه آمده است.

 

این عضو شورای شهر زنجان با اشاره به اینکه برای ضرورت اجرای پروژه سبزه‌میدان آماده مناظره با کارشناسان هستیم، گفت: امیدواریم اجرای این طرح باعث رونق شهر شود.

 

شهردار زنجان نیز در این جلسه با دفاع از اجرای طرح سبزه‌میدان، گفت: اگر ذره‌ای احساس می‌کردم که قرارداد این طرح، یک ریال گران است، آن‌را قبول نمی‌کردم.

 

حبیب‌الله ملایی‌یگانه با اشاره به اینکه از نظر من طرح جزو اولویت‌های شهر است، گفت: از اعضای شورای شهر انتظار داریم با تصویب لایحه، شرایط را برای اجرای هرچه سریع‌تر طرح فراهم کنند.

 

به گزارش ایسنا، در این جلسه مقرر شد لایحه بودجه سال 96 شهرداری زنجان در دو بخش بررسی و به تصویب برسد و بررسی لایحه بودجه بدون درنظر گرفتن طرح سبزه‌میدان ادامه یافته و بعد از استماع نظرات کارشناسی، در خصوص الحاق پروژه سبزه‌میدان به لایحه بودجه 96 تصمیم‌گیری شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: