• چهارشنبه ۱۶ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 961-2085-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس خانه احزاب استان زنجان:

بدون حضور احزاب، کشور را گران اداره می‌کنیم


رئیس خانه احزاب استان زنجان گفت: بدون حضور احزاب، کشور را گران اداره می‌کنیم.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اکبر عباسی در نشست خبری با بیان اینکه بسیاری از احزاب در استان و حتی کشور فعالیت فصلی دارند و در زمان انتخابات فعال می‌شوند و خودشان را نشان می‌دهند و بعد از آن به کما می‌روند، افزود: این در حالی است که در کشورهای توسعه یافته این احزاب هستند که به دولت‌ها برنامه می‌دهند.

وی با اشاره به تشکیل اولین خانه احزاب کشور در استان زنجان، اظهار کرد: در راستای ضرورت توجه جدی به استفاده از خردجمعی و فعالیت‌های جمعی احساس شد چنین ساختاری در همه استان‌ها و شهرها نیاز است تا دوستان و نخبگان زیر یک چتر قرار بگیرند تا بتوانند در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها، با یک هدف و ادبیات مشترک فعالیت کنند.

 

این مسئول ادامه داد: به‌منظور ارتقا و گسترش فرهنگ حزبی و فعالیت‌های گروهی و تقویت تفاهم و همدلی بین احزاب و گروه‌های سیاسی و اجماع نظر نخبگان بر پایه منافع ملی، تقویت متقابل دولت و احزاب، تقویت اخلاق سیاسی در همه سطوح جامعه، کارآمدسازی احزاب موجود در استان و تقویت مردم‌سالاری دینی به منظور نیل به نظام سیاسی و ساماندهی افکار عمومی، شفاف‌سازی قواعد رقابت سیاسی، تشویق مردم برای فعالیت سیاسی در حول محور منافع ملی، در همین راستا اواخر بهمن‌ماه پارسال با حضور استاندار زنجان و رئیس خانه احزاب کشور و سایر مسئولان، اولین خانه احزاب کشور در استان زنجان افتتاح شد.

 

عباسی با بیان اینکه خانه احزاب استان زنجان دارای 9 عضو اصلی و دو نفر عضو علی‌البدل هستند که از بین احزاب و طیف‌های مختلف انتخاب شدند، تصریح کرد: اولین جلسه این خانه قبل از سال جدید برگزار شد که در آن سیاست‌ورزی اخلاق‌محور به‌عنوان راهبرد اصلی و اساسی پایه‌گذاری شد و هدف اساسی هم ایجاد و گسترش اخلاقیات در همه سطوح جامعه پیگیری خواهد شد و همه تدابیر و اقدامات و فعالیت‌ها در قالب نظام و قانون اساسی خواهد بود.

 

رئیس خانه احزاب استان زنجان به دو انتخابات مهم پیش‌رو اشاره کرد و گفت: اساس انتخابات بر رقابت است و فرصتی برای گفتمان‌های مختلف و احزاب و تشکل‌ها است که مولفه‌ها و برنامه‌های خود را در معرض انتخابات بگذارند و نیز فرصتی برای مردم است که از میان برنامه‌های ارائه شده بهترین را انتخاب کنند.

 

وی با اشاره به اینکه با توجه به فضای موجود این فرصت برای احزاب سیاسی، کاندیداها و مردم مهیا است، خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌کنم مردم برای کاندیداهای خودشان شاخصه‌ای تعریف کنند و با آگاهی وارد میدان شوند و باید بدانند کاندیدای ریاست‌جمهوری یا کاندیدای شوراهای اسلامی شهر چه ویژگی باید داشته باشد و حوزه مسئولیت او در گذشته کجا بوده و چه نمره‌ای کسب کرده است؟ از چه توانی برخوردار است و آیا توان عملیاتی کردن برنامه‌های خود را دارد و برای حوزه انتخابیه چه برنامه‌ای دارد؟

 

رئیس خانه احزاب استان زنجان تاکید کرد: اگر مردم با تحقیق وارد عرصه انتخابات شوند کسانی انتخاب می‌شوند که مفید و موثر باشند، اینکه یک موجی ایجاد کنند و ما را سوار امواج کنند قطعا آنچه مطلوب است را به دست نمی‌آوریم، لذا مردم فهیم برای حضور هرچه بهتر در عرصه انتخابات در مورد کاندیدای مورد نظر خود به خوبی تحقیق کنند و با حضور گسترده خود در پای صندوق‌های رای نقش‌آفرینی کنند و برگ زرین دیگری را رقم بزنند که با توجه به نظرسنجی‌های صورت گرفته قطعا حضور و مشارکت مردم در این انتخابات نیز بالا است.

 

عباسی در رابطه با تاکید مقام معظم رهبری در خصوص تولید و مصرف، خاطرنشان کرد: ما سال 92 برنامه‌ای برای استان در 1400 صفحه در امور مختلف و در شش محور از جمله علم و فناوری، کشاورزی و صنعت تنظیم کردیم که طی آن همه نواقص موجود در منطقه، راهکارهای حل آن، مدت زمان و هزینه‌ای که نیاز داشت را بررسی کردیم و به‌عنوان سند راهبردی به استاندار سابق ارائه شد. قابل توجه است که استان در بعد کشاورزی و صنعت مهیا برای کار است و اگر تولید انجام شود، قطعا اشتغال نیز خود به خود حل می‌شود و توصیه‌ای که به مردم داریم این است که از اجناس خارجی استفاده نکنند.

 

وی در ادامه با انتقاد از وضعیت ساختمان‌سازی در ادارات دولتی گفت: از بعد انقلاب تا به امروز مشاهده می‌کنیم که ساختمان‌سازی توسط مدیران دولتی مشکل اساسی کشور است و هر مدیری به هر پستی منصوب می‌شود اولین کاری که می‌کند این است که بنا را توسعه داده و ساختمان اداره خود را بزرگ و تجهیز کند. چرا به توسعه ساختمان فکر می‌کنیم ولی به توسعه صنعت و اشتغال جوانان فکر نمی‌کنیم؟ البته این امر مربوط به دولت خاصی نیست. این در حالی است که در زمان جنگ با آن عظمت و بزرگی زمانی که با 32 کشور در حال جنگ بودیم، تمام کارهای مدیریتی و تصمیمات مهم در داخل چادر انجام می‌گرفت.

 

عباسی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود 36 حزب و جمعیت در استان زنجان وجود دارد، تاکید کرد: ما کشور را بدون احزاب خیلی گران اداره می‌کنیم. بسیاری از احزاب در استان و حتی کشور فعالیت فصلی دارند و در زمان انتخابات فعال می‌شوند و خودشان را نشان می‌دهند و بعد از آن به کما می‌روند، این در حالی است که در کشورهای توسعه یافته این احزاب هستند که به دولت‌ها برنامه می‌دهند و یکی از کارهای مهم که در این تشکیلات دنبال می‌کنیم، پیگیری این مسئله و ساماندهی احزاب در این زمینه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: