• پنجشنبه ۱۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-11114-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

اجرای طرح توان‌افزایی زنان در استان زنجان


مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان، از اجرای طرح توان‌افزایی زنان در استان خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، ماهرخ بلوری گفت: طرح توان‌افزایی و ارتقای تاب‌آوری اجتماعی در راستای توانمندسازی گروه‌های در معرض خطر جهت کنترل رفتارهای پرخطر کودکان و خانواده‌ها با همکاری دفتر امور زنان و خانواده استانداری و اداره‌کل بهزیستی استان برگزار می‌شود.

 

وی با اشاره به تحقق اهداف مندرج در ماده 230 قانون برنامه پنجم توسعه، افزود: طرح توان‌افزایی زنان و خانواده با هدف ارتقای آگاهی‌ها و سطح سلامت روانی، جسمانی و اجتماعی زنان و خانواده‌ها و افزایش تاب‌آوری اجتماعی خانواده‌ها در مقابل آسیب‌های اجتماعی، تعارضات خانوادگی و زناشویی از اواخر سال 94 در دستور کار معاونت رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده قرار گرفته است.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان ادامه داد: کنترل رفتارهای پرخطر خانواده‌ها و کودکان با اجرای طرح توان‌افزایی و ارتقای تاب‌آوری زنان و خانواده‌ها انجام خواهد گرفت.

 

وی، از اجرای این طرح در دو فاز خبر داد و اظهار کرد: فاز اول این طرح در قالب آموزش و ظرفیت‌سازی جامعه محلی از طریق آموزش 20 نفر از اعضای فعال سازمان‌های مردم‌نهاد محلی در حوزه‌های اجتماعی، سلامت و پیشگیری در حال حاضر در حال اجرا است.

 

بلوری، شناسایی سازمان‌های مردم‌نهاد محلی و بومی، اطلاع‌رسانی و دعوت از سازمان‌های مردم‌نهاد و انتخاب نهایی 20 سازمان مردم‌نهاد را از مراحل انجام کار در فاز اول برشمرد و با تأکید بر انتخاب افراد مناسب در زمینه آموزش فاز اول اجرای طرح، ابراز کرد: معتمدان و افرادی که دارای سابقه قابل قبول بیش از پنج سال هستند، با حداقل تحصیلات لیسانس و توانایی برقراری ارتباط موثر و قدرت انتقال مطلب، از جمله افراد پذیرش شده در فاز اول است.

 

وی، از آموزش به 20 نماینده سازمان‌های مردم‌نهاد توسط اساتید مجرب و برگزاری کارگاه‌های آموزشی خبر داد و گفت: میزان اثرگذاری این طرح با استفاده از ابزارهای علمی و نظرسنجی‌های مستند بر روی جامعه مخاطب صورت خواهد گرفت.

 

بلوری، آموزش حداقل 375 نفر از زنان و خانواده‌های جامعه محلی را از دیگر مراحل کار در اجرای فاز دوم این طرح برشمرد و از شناسایی مناطق پرخطر و خانواده‌های در معرض و آسیب‌دیده در اجرای فاز دوم طرح خبر داد و افزود: در این قسمت جلسات توجیهی با افراد و گروه‌های بانفوذ در میان مردم از جمله ائمه‌جماعات، هیئت امنای مساجد و شوراهای محلی برگزار می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، در فاز دوم طرح 375 نفر از زنان و خانواده‌های ساکن در مناطق پرخطر، آسیب‌دیدگان یا در معرض آسیب در خصوص 10 محور تعیین شده و به مدت 80 ساعت توسط سازمان‌های مردم‌نهاد، آموزش ارائه خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: