• پنجشنبه ۱۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-684-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان تاکید کرد:

پافشاری بر روی طرح‌ها، راهکار بهبود وضعیت اشتغال


استاندار زنجان گفت: همه اعضای کارگروه اشتغال باید با انگیزه و رغبت بر روی طرح‌ها پافشاری کنند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری صبح امروز در جلسه مشترک ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال استان، با تاکید بر اینکه خروجی طرح‌های کارگروه اشتغال باید افزایش توان تولید و بهبود وضعیت اشتغال باشد، اظهار کرد: هر دستگاه و مدیری که زیر چتر جمهوری اسلامی قرار دارد و پیام مقام معظم رهبری را در آغاز سال دریافت کرده است، اگر ذره‌ای در ارتباط با ایجاد شغل کوتاهی کند از دو حالت خارج نیست، یا پیام را دریافت نکرده و یا کم‌لطفی می‌کند. این در حالی است که فرمایشات مقام معظم رهبری، همه دستگاه‌های حاکمیتی، غیرحاکمیتی، دولتی، قضایی و نظامی را شامل می‌شود.

 

استاندار زنجان ادامه داد: اگر برای اجرای منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری همه نگاه‌ها به سمت دولت باشد اشتباه است؛ چرا که همه در ایجاد اشتغال سهم دارند و باید برای بهبود وضعیت کمک کنند؛ در واقع هر کسی در تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری برای اداره امور کشور سهیم است و همه بخش‌ها باید برای تقویت تولید داخلی و اشتغال وارد میدان شوند.

 

وی با بیان اینکه نباید برای بهبود وضعیت اشتغال فقط از قوه مجریه انتظار داشت، افزود: انتظار ما این است که برای طرح رونق اقتصادی، بانک‌های خصوصی نیز وارد میدان شوند و کشور را از شرایط حاکم بیرون بکشند؛ در واقع برای تحقق منویات مقام معظم رهبری، همه ارکان نظام باید همکاری کنند؛ چرا که لازمه سرمایه‌گذاری در هر منطقه‌ای، امنیت و آرامش است.

 

درویش‌امیری با اشاره به اینکه ما برای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری، به عنوان سربازان صف اول و خدمت‌گزاران نظام هستیم، تاکید کرد: باید همه بخش‌ها دست به دست یکدیگر دهند. در غیر این صورت می‌توان مدعی شد که برخی دستگاه‌ها از منویات مقام معظم رهبری تبعیت نمی‌کنند.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان با بیان اینکه برای رفع نگرانی مقام معظم رهبری از وضعیت اشتغال، طرح‌های عملیاتی باید وارد میدان شود، تصریح کرد: بیکاری، بیماری بزرگ جامعه است و شخص اول مملکت در روزهای آغازین امسال به همه تکلیف کرده‌اند که برای رفع بیکاری وارد میدان شوند.

 

این مسئول تاکید کرد: دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان باید از دعوت مدیران دستگاهی که دو جلسه پشت سر هم غیبت می‌کنند سر باز زند. علاوه بر این، دستگاه‌های اجرایی استان باید برنامه‌های برش استانی ستاد اقتصاد مقاومتی را در هر جلسه گزارش دهند.

 

وی یادآور شد: اشتغال استان زنجان، بخش‌های صنعت، کشاورزی و خدمات را شامل می‌شود و اعضای هر سه بخش باید گزارش‌های پیشرفت خود را در جلسات کارگروه اشتغال ارائه دهند. البته خوشبختانه پارسال اقدامات خوبی توسط کمیته امداد و صندوق کارآفرینی امید صورت گرفته و تسهیلات پرداختی صندوق در طول پارسال در مقایسه با سال 94، دو برابر شده است.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان نیز در ادامه گفت: با اجرای طرح تکاپو در استان زنجان، شش‌هزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

 

محمدرضا یوسفی اظهار کرد: در راستای اجرای طرح تکاپو در استان، تعدادی به عنوان کارگزار انتخاب و به وزارتخانه معرفی شدند. از بین این افراد نیز یک نفر بعد از گزینش به عنوان کارگزار معرفی و به استانداری معرفی شد.

 

این مسئول ادامه داد: فرد مذکور بعد از معرفی، مطالعات خود را در نقاط مختلف استان آغاز کرد و در حال حاضر، رسته‌های کفش و آی‌تی به عنوان رسته‌های اولویت دار شناسایی شده است. این در حالی است که دستگاه‌های مختلف اعتبار مورد نیاز برای اجرای طرح تکاپو را تامین خواهند کرد. تا دو هفته آینده نیز اولین رسته اولویت‌دار را معرفی و کار را شروع خواهیم کرد.

 

فرماندار شهرستان زنجان نیز در ادامه افزود: برای اجرای کامل طرح تکاپو در سطح استان آمادگی داریم ولی ساختار اجرایی این طرح در سطح شهرستان زنجان متوقف شده است.

 

رسول بیات افزود: متاسفانه جلسات کارگروه اشتغال در سطح شهرستان زنجان برگزار نمی‌شود و بی‌فروغ است. در طول دو سال گذشته نیز شاهد کم‌کاری‌های زیادی بودیم که باید جبران شود و از ظرفیت اشتغال استان بهره‌مند شویم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: