• پنجشنبه ۱۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 961-1191-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

عضو شورای شهر هیدج تاکید کرد:

نقش پررنگ پدر خانواده در ازدواج آسان فرزندان


عضو شورای شهر هیدج گفت: با توجه به نقش محوری پدران در خانواده، جشن روز پدر در شهر هیدج با محوریت نقش پدران در ازدواج آسان فرزندان برگزار خواهد شد.

 

صغری مرسلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با تاکید بر اینکه ازدواج آسان از سنت‌های پسندیده در دین مبین اسلام است، تصریح کرد: ازدواج به‌عنوان یک حقیقت الهی و طبیعی، آسان‌کننده بسیاری از مشکلات و عاملی برای تداوم پاکی جوانان و حفظ عفت و تقوی آنان است.

 

وی با بیان این مطلب که در اسلام هیچ بنایی نزد خداوند متعال محبوب‌‌تر از ازدواج نیست، عنوان کرد: والدین باید نسبت به ازدواج فرزندان خود و تسهیل شرایط ازدواج اهتمام ورزند و در گسترش فرهنگ ازدواج آسان تلاش و فعالیت بیشتری داشته باشند.

 

مرسلی افزود: شاید خیلی از جوانان یکی از دلایل تن ندادن به مسئولیت‌های زندگی مشترک را هزینه‌های سرسام‌آور مراسم شروع این زندگی بدانند؛ هزینه‌های عقد و عروسی و ... که در سال‌های اخیر به طور غیرعادی تغییر کرده و از مراسم جشن ساده‌ای که برای شروع یک زندگی می‌گرفتند به مراسم بسیار مجلل و پر زرق و برق و با نیت چشم و هم‌چشمی تبدیل شده است که در اکثر موارد عروس و داماد باید تا سالیان سال هزینه این تجملات و چشم و هم‌چشمی‌ها را به صورت وام و قسط بپردازند.

 

این مسئول گفت: برگزاری مراسم مجلل عروسی گاهی در شرایطی صورت می‌گیرد که بعضی از افراد حتی توانایی برگزاری یک مهمانی ساده برای شروع زندگی‌شان را ندارند.

 

وی با اشاره به اینکه آنچه در دین مبین اسلام برای ازدواج سفارش شده، آسان گرفتن این امر مقدس در همه زمینه‌ها است، اظهار کرد: مهریه‌های کم، جهیزیه ساده و کم کردن توقعات، همواره مورد سفارش بوده و ازدواج‌هایی که بر این اساس انجام می‌شود از دوام و ثبات بیشتری برخوردار است.

 

این عضو شورای شهر هیدج با بیان اینکه پرهیز از تشریفات و تجملات سبب ازدواج آسان و به‌موقع جوانان می‌شود، تصریح کرد: تشریفات باید از سوی خود مردم برداشته شود تا امر ازدواج در جامعه آسان شود و خانواده‌ها در قضیه ازدواج سخت‌گیری مالی نداشته باشند و رسوم غلط را کنار بگذارند.

 

مرسلی با تاکید بر نقش محوری پدر در خانواده، تصریح کرد: پدران نقش موثری در گرایش فرزندان خود به ازدواج و کاستن از حجم تجملات و چشم و هم‌چشمی‌ها دارند.

 

وی با اشاره به اینکه مهریه بالا، ترس از حرف مردم و رواج شیربهای غیرمعقول از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی ازدواج آسان در شهرهای کوچک است، عنوان کرد: برای مقابله با این چالش‌ها گروهی از جوانان شهر هیدج کمر همت بسته و با تشکیل گروه کوچه باغ خوسبختی و برگزاری همایش‌های متعدد و اقدامات فرهنگی در راستای تسهیل ازدواج جوانان فعالیت می‌کنند.

 

مرسلی از برگزاری جشن میلاد حضرت علی (ع) همزمان با روز پدر در هیدج خبر داد و اظهار کرد: این جشن با رویکرد بررسی نقش پدر در ازدواج آسان جوانان برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: