• پنجشنبه ۱۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 961-1291-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان:

بحث در مورد مدیریت‌های پیشین، مشکلی را برطرف نمی‌کند


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان اظهار کرد: بحث در مورد مدیریت‌های پیشین، مشکلی را برطرف نمی‌کند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، جواد رحمتی در جلسه شورای اداری شهرستان زنجان با اشاره به اینکه با گذشت نزدیک به چهار دهه از انقلاب اسلامی، بحث بر سر صحیح و خطا بودن مسائل اداری کشور، مسئله بیهوده‌ای است، گفت: این بحث‌ها و طرح مسائل مدیریت‌های پیشین یک نوع فرافکنی است و مشکلی را برطرف نمی‌کند.

 

وی ادامه داد: بدیهی است که انقلاب در بدو ورود خود مشکلاتی را داشته است ولی امروز با به دست آوردن تجارب و داشتن نیروی خود، دیگر جای آزمون و خطا وجود ندارد. انقلاب و کشور ما ویژگی‌های خاص دوران خود را دارد و ما دولتی نبوده‌ایم که از تفکر خاصی در جهان برای اداره کشور استفاده کنیم و انقلاب ما قائم به خود بوده است، به طوری که حتی در تئوری‌های اقتصادی از هیچ کشوری الگو‌برداری نکرده‌ایم.

 

رحمتی افزود: امروز به لطف خداوند و تدبیر‌گری مقام معظم رهبری توانسته‌ایم در زمینه سیاسی توفیقاتی را به دست بیاوریم، به طوری که می‌توانیم در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم و جای تکذیب نیست که در بحث‌های منطقه‌ای، جمهوری اسلامی تاثیر به‌سزایی را دارد.

 

وی اظهار کرد: در بحث مسائل اقتصادی نیز باید جایگاه خود را ارتقا بدهیم و قابل توجه است که در بعد اقتصادی به دلیل اینکه هشت سال درگیر جنگ بودیم، مشکلاتی وجود داشته است که باید به آن توجه شود.

 

رحمتی با اشاره به اینکه اعتقاد و باورهای مردم انقلاب را به نقطه کنونی خود رسانده است، گفت: این انقلاب به دست مردم شکل گرفت و به نقطه کنونی خود رسیده است، از همین منظر انتظار می‌رود که بعد از جنگ وقتی فشارها بر روی کشور کاهش یافت اقتصاد کشور بتواند مسیر توسعه خود را پیدا و زیرساخت‌ها را فراهم کند.

 

وی با بیان اینکه مردم به درستی می‌توانند میزان انحراف دولت‌ها را از مسیر انقلاب تشخیص دهند، گفت: در حدود سی سال گذشته، در سال 95 برای اولین‌بار شاخص تورم به یک رقمی رسید.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان با بیان اینکه انتخابات پیش رو مانند سایر انتخابات کشور در گذشته بوده و اساس آن متکی بر صیانت از رای مردم است، گفت: انتخابات پیش رو خواسته و اراده مردم را به کرسی خواهد نشاند و این همان مردم‌سالاری دینی است که در چارچوب‌های خود به نتیجه می‌رسد.

 

وی با اشاره به برخی از سخنان مقام معظم رهبری، اظهارکرد: اعتماد به خود می‌تواند ملت را بالنده کند و در طی این سال‌ها کارهای خوبی انجام شده است که نباید نادیده گرفته شود.

 

در ادامه این جلسه، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در یک دولت علایق و سلایق سیاسی هر فرد جایگاه خود را دارد و در اداره استان هیچ یک از این مسائل مطرح نیست، گفت: اصول‌گرا و یا اصلاح‌طلب بودن یک فرد نمی‌تواند در اداره یک شهرستان دخیل باشد.

 

فریدون احمدی با اشاره به شعار سال، ادامه داد: مادر اقتصاد تولید است و بدیهی است که باید به این مسئله توجه داشته باشیم ولی نکته قابل تامل این است که از کدام تولید باید حمایت شود؟

 

وی با اشاره به اینکه در بحث حمایت از تولید داخلی باید اولویت‌بندی‌هایی صورت گیرد، گفت: مسلما منابع ما محدود است و از همین جهت نمی‌توانیم از همه تولیدات حمایت کنیم و باید بر اساس یک اولویت‌بندی‌هایی حمایت خود از تولید را عملی کنیم و به نظر می‌رسد در گام اول باید از تولیدکنندگانی که صادرات دارند حمایت شود.

 

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه تولیدات قابلیت حمایت را ندارد، گفت: شناخت بازار، مقدم بر تولید است و برای حمایت از تولیدکننده باید این مد نظر قرار گیرد. همچنین می‌توان اذعان داشت که اشتغال مسیرش از تولید می‌گذرد و اگر تولید رونق یابد اشتغال نیز توسعه می‌یابد.

 

وی با اشاره به مقوله مدیریت ذی‌نفعان، افزود: مدیرانی در عرصه مدیریتی موفق هستند که ذی‌نفعان خود را راضی نگه دارند و این مهم زمانی عملی است که همه مجموعه‌ها و مردم از مدیریت و دستگاه اداره شده راضی باشند و این مگر با انجام کار درست محقق نمی‌شود.

 

وی در زمینه تباهیدگی در سیستم اداری، خاطرنشان کرد: خروجی که باید از سیستم‌های اداری گرفته شود، خروجی مقبولی نیست و در این زمینه دچار مشکل تباهیدگی هستیم؛ چرا که هم منابع مالی و انسانی خود را صرف انجام کار می‌کنیم و هم رضایتی ازکار نیست.

 

احمدی با اشاره به اینکه برای ایجاد هر شغلی به طور متوسط 250 میلیون تومان هزینه لازم است، گفت: ایجاد اشتغال در این دوران و با وجود شرایط حاضر کار آسانی نیست و برای توسعه استان و تحقق اشتغال باید حمایت مناسبی از تولید صورت گیرد.

 

در ادامه، دیگر نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی نیز خاطرنشان کرد: الفاظ و بازی با کلمات را باید کنار بگذاریم و وارد عمل شویم؛ چرا که با حرف، کاری از پیش برده نمی‌شود.

 

علی وقف‌چی با اشاره به اینکه وقتی مقام معظم رهبری چند سال بر موضوعی تاکید دارند، نشان از اهمیت این مسئله است، گفت: بحث نظارت بر امور کشور و در دید محدودتر ادارات و دستگاه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه بحث مدیریتی ما دچار مشکل است، افزود: بدون تعارف باید مشکلات را بپذیریم و در جهت بهبود شرایط قدم برداریم. همچنین گاهی اوقات در برخی مسائل حرف‌های ما با عملی که از ما سر می‌زند مغایرت دارد، به طوری که بحث ایجاد اشتغال را مطرح می‌کنیم اما در جلوی پای سرمایه‌گذار هزاران سنگ قرار می‌دهیم.

 

وقف‌چی با اشاره به اینکه هر کس در جامعه واقعیت‌ها را انعکاس ندهد به مردم و کشور خیانت کرده است، گفت: نباید واقعیت‌ها را انکار کنیم و باید واقعیت‌ها را بپذیریم و وارد عمل شویم.

 

وی افزود: در بحث تجاری‌سازی محصولات، استان زنجان از قابلیت‌های خوبی برخوردار است که باید در این جهت اقدامات لازم صورت گیرد.

 

در ادامه، فرماندار شهرستان زنجان نیز با اشاره به اینکه مسائل مربوط به روستاها و شهرستان زنجان را در حد توان باید در سطح ملی پیگیری کنیم، گفت: برای برخی از مسائل باید در سطح ملی مسائل را پیگیری کنیم؛ چرا که منابع لازم در این زمینه بهتر تامین می‌شود و برای تحقق این مسئله باید از نمایندگان استان کمک بگیریم.

 

رسول بیات افزود: مسئله‌ای که باید مورد توجه همه مسئولان قرار گیرد سرعت بخشیدن به مسئله اشتغال است و باید همت گماریم و از پتانسیل‌های موجود در شهرستان نهایت استفاده را ببریم. همچنین باید موانع پیش روی اشتغال را برطرف کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: