• جمعه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 961-2385-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

امام جمعه زنجان:

به برکت انقلاب اسلامی، امروز هزاران معتکف در مساجد حضور می‌یابند


نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان اظهار کرد: برکت انقلاب اسلامی، امروز هزاران معتکف در مساجد حاضر می‌شوند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان با اشاره به اینکه در ایام اعتکاف، ولادت امام جواد (ع) و امیرالمومنین (ع) هستیم، گفت: این ایام بهترین فرصت برای خودسازی است و چه بهتر است که از این ایام بهترین استفاده را بکنیم که حاصل آن رضایت پروردگار خواهد بود.

 

وی با اشاره به حاکمیت در سایه ایمان و ترس از خدا و عمل صالح موجب امنیت روانی و اخلاقی جامعه می‌شود، ادامه داد: آمادگی مردم برای پذیرش یک پرچم و یک مرام و چتر گسترده به نام عدالت باید فراهم شود.

 

آیت‌الله خاتمی با اشاره به ۱۰ رجب و ولادت با سعادت جوادالائمه (ع) افزود: در روایات ذکر شده است که امام رضا (ع) تا سن ۴۸ سالگی دارای اولاد نمی‌شدند و این موجب شادی غاصبان حکومت بود که خداوند یک هدیه الهی را به ایشان تقدیم کرد که این امام در سن هشت سالگی به امامت رسیدند.

 

امام جمعه زنجان با اشاره به ۱۹ فروردین و سالروز یکی از مجاهدین انقلاب، سید محمدباقر صدر، اظهار کرد: این شهید بزرگوار در سال ۵۹ زیر شکنجه دشمنان به مقام رفیع شهادت رسیدند.

 

وی با اشاره به ۲۰ فروردین سال ۵۹، ادامه داد: این روز به عنوان یک روز تاریخی در تاریخ سیاسی کشور قلمداد می‌شود که در این روز آمریکا اعلام قطع رابطه سیاسی خود را با ایران اعلام می‌دارد.

 

خطیب نمازجمعه زنجان با اشاره به ۲۰ فروردین سال ۷۲، افزود: این روز ،سالروز شهادت هنرمند انقلاب شهید مرتضی آوینی است که در تاریخ فرهنگ عمومی کشور، روز هنر انقلاب اسلامی شناخته می‌شود.

 

وی با اشاره به ۲۰ فروردین سال ۸۵، گفت: این روز به عنوان روز تاریخی در تاریخ سیاسی کشور شناخته می‌شود؛ چرا که دانشمندان جوان هسته‌ای ما توانسته‌اند به غنی‌سازی اورانیوم دست پیدا کنند و ایران را در جرگه چند کشوری که به این علم آگاهی دارد، قرار دهند و این روز به عنوان روز ملی فناوری هسته‌ای نام‌گذاری شده است.

 

آیت‌الله خاتمی اظهار کرد: ۲۱ فروردین سال ۷۸ سالروز شهادت امیر سپهبد علی شیرازی توسط منافقین کوردل است. همچنین ۲۱ فروردین سال ۵۸ سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که این بنیاد خدمات ارزنده‌ای را برای مردم انجام داده است.

 

وی با اشاره به ۱۳ رجب و ولادت امیرالمومنین (ع) اظهار کرد: این روز، روز ارتباط قوی مومنین با خدا، امیرالمومنین و حجت الهی است و تمسک به ولایت امیرالمومنین (ع) تبعیت از مقاصد آن حضرت است و کسانی که به ایشان معتقدند باید در قول، حرف و نوشته از ایشان تبعیت کنند.

 

امام جمعه زنجان با اشاره به سالروز شهادت حضرت زینب (س) خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب، مسئله اعتکاف تنها محدود به چند مسجد و حوزه علمیه بود که به برکت انقلاب اسلامی، امروز هزاران معتکف در مسجد حاضر می‌شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: