• شنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-984-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

معاون سازمان جهادکشاورزی استان زنجان خبر داد:

بهره‌برداری از 40 طرح صنعتی و کوچک در طول پارسال


معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: پارسال 40 طرح صنعتی و کوچک روستایی راه‌اندازی شد.

 

رحمان رستم‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه در طول سال گذشته، 40 واحد صنعتی و کوچک روستایی در قالب پرورش دام و طیور در زیر بخش امور دام و طیور به واحدهای موجود اضافه شد، اظهار کرد: این طرح‌ها 13 واحد پرورش مرغ گوشتی، 8 واحد پرورش گاو شیری، 9 واحد پرواربندی گوساله، 8 واحد پرورش گوسفند داشتی، یک واحد پرورش بوقلمون مادر گوشتی و یک واحد پرورش مرغ تخمگذار را شامل می‌شود.

 

این مسئول ادامه داد: با به بهره‌برداری رسیدن واحدهای مذکور، سالانه 3900  تن به مجموع تولیدات زیر بخش امور دام و طیور استان زنجان افزوده شده و برای 165 نفر نیز اشتغال مستقیم ایجاد شده است.

 

وی مجموع سرمایه‌گذاری انجام گرفته برای راه‌اندازی واحدهای فوق را 240 میلیارد ریال عنوان و خاطرنشان کرد: در طول سال‌های اخیر توجه ویژه به بهبود مدیریت واحدهای مرغداری استان از لحاظ افزایش سطح دانش و معلومات مرغ‌داران، بهبود کیفیت ساخت و ساز واحدهای مرغ‌داری، رعایت مسائل قرنطینه‌ای و بهداشتی، کنترل جوجه‌ریزی از طرف اتحادیه‌های استانی، استفاده از جوجه‌های درجه یک با توجه به شرایط آب و هوایی استان و افزایش گرایش ‌به همکاری با زنجیره‌های تولید گوشت مرغ سبب شده شاخص های پرورش مرغ گوشتی در استان بهبود قابل توجهی داشته باشند.

 

رستم‌خانی یادآور شد: هدف اصلی بخش کشاورزی تأمین امنیت غذایی پایدار و به عبارتی دسترسی آحاد مردم به غذایی سالم و مکفی است. از این رو سازمان امیدوار است تا با ادامه روندی که در پیش گرفته، علاوه بر تامین نیاز داخل، محصولات با کیفیتی به خارج از کشور عرضه کند و گام مؤثری در نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی بردارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: