• شنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 961-2685-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

رئیس‌کل دادگستری زنجان:

آرای مردم، امانتی در دست مسئولان انتخابات است


رئیس‌کل دادگستری زنجان گفت: آرای مردم امانتی در دست مسئولان انتخابات است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، جعفر گل‌محمدی در جلسه ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان زنجان با بیان اینکه زنجانی‌ها آگاه به مسائل سیاسی، اجتماعی و ولایت‌مدار هستند، اظهار کرد: باید خودمان را در ریل قانون قرار دهیم؛ همه موظف و مکلف به اجرای قانون هستند و باید بر آن تمکین کنند.

 

وی با اشاره به اینکه به دنبال برگزاری انتخابات سالم هستیم، اضافه کرد: باید فضای شاداب برای حضور حداکثری مردم در انتخابات فراهم شود و در این بین نیز باید مانع بروز هرگونه تخلف شد.

 

این مسئول همچنین از صدا و سیما خواست، نسبت به شفاف‌سازی تخلفات انتخاباتی اقدام و مردم را نسبت به این امر متوجه کند.

 

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه امیدواریم زمینه حضور حداکثری مردم را فراهم کنیم، گفت: با این کار قدرت خود را به رخ جهانیان خواهیم کشید.

 

احمد بیگدلی تصریح کرد: در هیئت نظارت بر اساس چارچوب قانون رفتار می‌شود و در این هیئت، نظرات شخصی، سیاسی و سلیقه‌ای اعمال نخواهد شد و انتظار داریم انتخاباتی پرشور و بانشاط برگزار شود.

 

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان زنجان گفت: حدود ۱۵۰۰ نفر ناظران و بازرسانی که از طریق هیئت نظارت باید در انتخابات دخیل باشند و به هیئت‌های اجرایی کمک کنند، تشکیل می‌شوند تا در روزهای آتی، در تاریخ مقرر و طبق قوانین، چارچوب‌های مشخص شده، سیاست‌های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی و سیاست‌های ابلاعی مقام معظم رهبری در مورد انتخابات بتوانیم مشارکت حداکثری و پرشور و شوقی را داشته باشیم.

 

بیگدلی گفت: با توجه به تجربیات و دانش دست‌اندرکاران انتخابات و مسئولان و با توجه به سوابق، فعالیت و عملکرد ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی پیشگیری از تخلفات بسیار اثربخش بوده و در این دوره نیز با بهره‌گیری از این تجربیات، ستاد با نشاط کار خود را انجام خواهد داد.

 

وی بیان کرد: امیدواریم در این دوره از انتخابات نتیجه همه تلاش‌ها شرکت حداکثری مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت‌ماه باشد.

 

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان زنجان تاکید کرد: عملکرد ستاد پیشگیری به طور یقین هیچ‌گونه تداخل و تعارضی با وظیفه سایر دستگاه‌ها، نهادها و هیئت‌های اجرایی، نظارتی و بازرسی نخواهد داشت.

 

در ادامه، فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به اینکه قطعا یکی از مسیرهایی که به سالم‌سازی انتخابات کمک می‌کند، رسیدگی به جرائم انتخاباتی است، اضافه کرد: بخشی از تخلفات به قبل از آغاز تبلیغات برگشته و برخی نیز در حین تبلیغات رخ می‌دهد که مصادیق همه این تخلفات احصا شده است.

 

رسول بیات با اشاره به اینکه بخشی از تخلفات نیز احتمال وقوع در خود روز رأی‌گیری دارد، اضافه کرد: باید روی این مصادیق نیز فکر کرده و از وقوع آن جلوگیری شود.

 

وی با اشاره به اینکه کار ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی بسیار ارزنده و مهم است، افزود: ما نیز در فرمانداری آمادگی برخورد و پیشگیری از تخلفات را داریم.

 

این مسئول با بیان به اینکه فضای مجازی مقوله جدیدی است، اضافه کرد: مواردی در این فضا مشاهده می‌شود که مربوط به مطالبات و یا تبلیغات است، اما از آن طرف نیز قانون انتخابات نقص دارد.

 

همچنین جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه باید مصادیق تخلفات به دست نیروی انتظامی برسد تا نسبت به توجیه و آموزش کارکنان اقدام شود، گفت: یکی دیگر از دغدغه‌ها نزدیکی ستادها است و این امر باید در صدور مجوز برای ستادها لحاظ شود.

 

جعفر کردلو با اشاره به اینکه از کسانی که رئیس ستاد انتخاب می‌شوند، باید پاسخ‌گوی اعمال نیز باشند، افزود: نباید طوری باشد که درباره اعمالی که انجام می‌شود، مرتب به اشخاص مختلف حواله شود.

 

وی با اشاره به اینکه فعالیت در فضای مجازی نیز آغاز شده است، تصریح کرد: اگر نحوه آن نیز مشخص شود، تا حدود زیادی می‌توان با آن مقابله کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: