• یکشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 961-1891-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم سلطانیه، ابهر و خرم‌دره در خانه ملت:

سلطانیه، نیازمند توسعه شاخص‌های گردشگری است


نماینده مردم سلطانیه، ابهر و خرم‌دره در مجلس شورای اسلامی، شهرستان سلطانیه را دارای ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری بالایی دانست و گفت: سلطانیه، نیازمند توسعه شاخص‌های گردشگری است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، محمد عزیزی در جلسه شورای اداری شهرستان سلطانیه که در جریان سفر استاندار زنجان و با حضور نمایندگان اقشار مختلف مردم این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان سلطانیه ظرفیت‌های گردشگری فراوانی دارد و ضروری است توجه بیشتری به بهبود و گسترش زیرساخت‌ها و توسعه گردشگری منطقه صورت گیرد.

 

وی اقدامات انجام شده طی سال‌های اخیر را مثبت ارزیابی کرد و افزود: شهرستان سلطانیه به منظور جذب و ماندگاری گردشگر، نیازمند ایجاد سیما و منظر مناسب‌تری است.

 

این نماینده مجلس شورای اسلامی، تسریع در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام را خواستار شد و تاکید کرد: باید در راستای کمک به اجرا و تکمیل پروژه‌های حوزه ورزش و جوانان از محل عوارض سیگار 1300 میلیون تومان در سال‌جاری به بخش ورزش و جوانان تخصیص یابد که این اقدام برای تکمیل پروژه‌ها و تحرک‌بخشی به این حوزه موثر خواهد بود.

 

وی، تحریم‌های ظالمانه تحمیل شده از سوی غرب و آمریکا را موجب بروز مشکلات عدیده‌ای برای کشور عنوان کرد و گفت: به تازگی با کاهش تحریم‌ها، عرصه برای فعالیت موثر در کشور، بیش از پیش فراهم شده است.

 

عزیزی همچنین واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام به بخش خصوصی را خواستار شد و افزود: با توجه به کمبود اعتبارات دولتی باید در واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی تسریع شود. همچنین پیشنهاد می‌کنیم پروژه‌ها به منظور تکمیل در اختیار شهرداری‌ها و بخش خصوصی قرار گیرد تا عملیات اجرایی آن‌ها با سرعت پیگیری شود.

 

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی، تخصیص اعتبارات مناسب برای شهرهای کوچک را بسیار ضروری خواند و اظهار کرد: در تخصیص اعتبارات عمرانی، باید توجه ویژه‌ای به شهرهای کوچک صورت گیرد؛ چرا که این شهرها توان مالی لازم برای اجرای پروژه‌های مورد نیاز توسعه‌ای ندارند.

 

وی از اختصاص اعتبارات مناسب برای توسعه راه‌های روستایی کشور و آب‌رسانی به روستاها در سال‌جاری خبر داد و گفت: با توافقات صورت گرفته، از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای آب‌رسانی روستاها یک‌هزار میلیارد تومان اختصاص یافته است که باید سهم استان در این بخش به خوبی پیگیری و جذب شود.

 

عزیزی در ادامه به محوریت اقتصاد مقاومتی در حوزه اشتغال و تولید اشاره کرد و یادآور شد: استقرار شهرک صنعتی سلطانیه در دولت تدبیر و امید انجام شده که امیدواریم با حمایت‌های مورد نیاز تا پایان اردیبهشت به اتمام برسد؛ چراکه این منطقه نیازمند توسعه صنعتی بیشتری است.

 

نماینده مردم سلطانیه، ابهر و خرم‌دره از کاهش سهم مالیاتی استان در لایحه بودجه سال‌جاری گفت و از برنامه‌های توسعه‌ای واحدهای تولیدی پارس‌حیات، ایریکو و آرین توتون صنعت قدردانی کرد.

 

وی همچنین خواستار استقرار برخی شعب بانکی در شهرستان سلطانیه شد و خاطرنشان کرد: اینکه تصور شود شهرستان سلطانیه از همه خدمات برخوردار شده است، مورد تایید نیست و باید برای اصلاح این رویکرد پیگیری و اقدام لازم صورت گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: