• یکشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-1084-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان خبر داد:

120 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در کارخانه GTI سلطانیه


استاندار زنجان به حضور سرمایه‌گذار خارجی در شرکت آرین توتون صنعت سلطانیه اشاره کرد و افزود: شرکت ژاپنی با خرید این شرکت، 120 میلیون دلار سرمایه‌گذاری جدید برای طرح توسعه آن هزینه می‌کند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، اسدالله درویش‌امیری در نخستین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید سال 96 که در محل کارخانه شرکت جی‌تی‌آی پارسیان برگزار شد، ضمن تاکید بر حمایت همه جانبه از بخش تولید استان، اظهار کرد: در سال‌های اخیر مطابق با اختیارات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، حمایت‌هایی در قالب پرداخت تسهیلات، بخشودگی جرائم مالیاتی، بیمه‌ای و بانکی برای واحدهای تولیدی دارای مشکل صورت گرفته است.

 

وی به حضور این شرکت خارجی توانمند در بخش تولید سیگار اشاره کرد و افزود: میزان سرمایه‌گذاری برای طرح توسعه این شرکت در سرجمع سرمایه‌گذاری خارجی استان لحاظ نشده که این‌کار باید صورت گیرد.

 

درویش‌امیری ادامه داد: در این کارخانه 151 نفر مشغول فعالیت بودند که با توسعه آن در این مرحله میزان اشتغال به 313 نفر رسیده است.

 

استاندار زنجان با بیان اینکه سخن گفتن از تولید سیگار شاید به ظاهر خوشایند نباشد، خاطرنشان کرد: در اقتصاد و شرایط جامعه باید واقع بین باشیم. امروز حجم عمده‌ای از نیاز سیگار کشور که برای آن متقاضی وجود دارد، از طریق مبادی قانونی و غیرقانونی وارد کشور می‌شود که تولید سیگار در داخل کشور می‌تواند فواید اقتصادی آن را برای جامعه به ارمغان آورد.

 

وی با ابراز امیدواری از اجرای سریع طرح‌های توسعه این کارخانه، اظهار کرد: تکمیل این طرح توسعه و تحقق سرمایه‌گذاری جدید در این واحد از نتایج عملی برجام محسوب می‌شود که با توجه به سرعت بالای اجرای عملیات فیزیکی طرح توسعه این واحد تولیدی، امید است در شهریورماه سال‌جاری شاهد بهره‌برداری از آن باشیم.

 

درویش‌امیری با بیان اینکه ژاپنی‌ها برای سرمایه‌گذاری در هر نقطه‌ای بسیار اهل محاسبه هستند، افزود: انتخاب بازار ایران و شهر سلطانیه برای این سرمایه‌گذاری دارای اهمیت زیادی است؛ چراکه ورود این شرکت به بازار ایران و سرمایه‌گذاری‌های جدید آن موجب اشتغال دو هزار نفری خواهد شد.

 

استاندار زنجان، محوریت اشتغال و تولید را در سال‌جاری مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: در سال اقتصاد مقاومتی ـ تولید و اشتغال، تمام تمرکز مسئولان استانی در راستای حمایت از هر فرد و گروهی که برای تحقق این هدف تلاش کند بی‌دریغ خواهد بود و تمام ظرفیت و توان استان در این راستا به کار گرفته می‌شود.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز به فعالیت موثر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اشاره کرد و گفت: مصوبات این کارگروه موجب شد تا 27 واحد تولیدی استان مجددا احیا شوند.

 

ناصر فغفوری اظهار کرد: با احیای این 27 واحد تولیدی 860 شغل جدید ایجاد شده و برای احیای این واحدهای تولیدی 14 میلیارد تومان تسهیلات ارائه شد.

 

وی، توجه به اشتغال و تولید را در سال‌جاری بسیار بااهمیت برشمرد و افزود: محوریت برنامه‌های اقتصادی که در سال‌های اخیر همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده باید بر مدار تولید و اشتغال باشد و انتظار از دستگاه‌های متولی در این بخش بسیار زیاد است.

 

این مسئول با بیان اینکه عملکرد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان طی سال گذشته مناسب بود، یادآور شد: با تدبیر استاندار زنجان و تلاش اعضای کارگروه شاهد تحقق سهم اعتباری تسهیلات بانکی و عبور از میزان تعیین شده بودیم که حاصل این حمایت‌ها نیز در تثبیت اشتغال‌های متزلزل، ایجاد شغل‌های جدید و تقویت واحدهای تولیدی برای ادامه فعالیت، نمایان بوده است.

 

وی به عملکرد این کارگروه در استان اشاره و اظهار کرد: در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید طی پارسال به میزان 207 مصوبه برای واحدهای تولیدی داشتیم که 165 مصوبه اجرایی و 42 مصوبه نیز در حال اجرا است. در مجموع 80 درصد مصوبات کارگروه عملیاتی شده است.

 

فغفوری از پرداخت 550 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی خبر داد و گفت: 40 جلسه کارشناسی نیز برای ارائه خوراک به کارگروه تسهیل و رفع موانه تولید در استان برگزار شده است.

 

در این جلسه، بررسی برخی مشکلات واحد جی‌تی‌آی پارسیان برای اجرای طرح توسعه، جزو مصوبات کارگروه بود تا توسط دستگاه‌های متولی پیگیری و مرتفع شود. همچنین مشکلات و درخواست‌های واحدهای تولیدی دیگر نیز در این جلسه طرح و بررسی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: