• یکشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-13414-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

در جلسه فوق‌العاده شورای اسلامی شهر زنجان؛

اجرای طرح سبزه‌میدان با اما و اگر به تصویب رسید


ظهر امروز پس از کش ‌و قوس فراوان سرانجام تنفیذ قرارداد طرح سبزه‌میدان زنجان به شرکت آبادگران پارس با 7 رای موافق از سوی اعضای شورای اسلامی شهر زنجان به تصویب رسید.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، صبح امروز در جلسه فوق‌العاده شورای اسلامی شهر زنجان که برای تنفیذ قرارداد طرح سبزه‌میدان به شرکت آبادگران پارس برگزار شد، بار دیگر موافقان و مخالفان اجرای این طرح نقطه نظرات خود را بیان کردند و در پایان با 7 رای موافق اعضا، اجرای این طرح به تصویب رسید.

 

در این جلسه، کاظم افشارچی با بیان اینکه هزینه اجرای فاز نخست بسیار بالا برآورد شده است، گفت: در قرارداد قبلی که با یکی دیگر از شرکت‌ها بسته شد و بعدا به مشکل برخوردیم، مبلغ بسیار پایین‌تر از رقم فعلی بود و سئوال این است که یا آن رقم واقعی نبود و یا اینکه رقم فعلی بسیار بالا است.

 

عباس راشاد نیز با اشاره به اینکه اجرای این طرح با شرایط اقتصادی فعلی بار سنگینی بر دوش شهرداری خواهد بود، اظهار کرد: برای فاز نخست 300 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که این رقم افزایش خواهد یافت و در فازهای بعدی قطعا هزینه‌ها بیش از این خواهد بود و این موضوع فشار مالی به شهرداری وارد خواهد کرد.

 

وی تصریح کرد: فضای تجاری در نظر گرفته شده در این طرح 70 هزار مترمربع است که قطعا وضعیت بازار سنتی زنجان را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد و اجرای آن می‌تواند هارمونی شهر را در بافت مرکز به هم بریزد، در حالی‌ که در طرح تفضیلی طرح سبزه‌میدان فضای سبز و تفرج‌گاه عنوان شده است.

 

سعیدی امیدی، دیگر عضو شورای شهر زنجان در این جلسه با اشاره به اینکه اجرای طرح سبزه‌میدان یکی از نیازهای شهر به‌شمار می‌آید، اظهار کرد: با توجه به حجم کار و اعتبارات بالایی که برای اجرای آن باید صرف می‌شد، طرح به صورت فعلی مقرر شده به مرحله اجرا درآید و در این شرایط که مقرر شده بخشی از هزینه‌ها به صورت تهاتر با پیمانکار انجام شود قطعا هزینه‌ها کمی بالاتر می‌رود.

 

وی ادامه داد: برای اجرای طرح بزرگی همچون سبزه‌میدان نیاز به حمایت دولت داریم و شهرداری باید به این نکته نیز توجه کند و انتظار داریم 16 میلیارد تومان بدهی به شهرداری از محل کمک‌های دولتی نیز پرداخت شود تا کمی مشکلات برطرف شود.

 

این عضو شورای شهر به نگرانی مخالفان اجرای طرح در رابطه با اتمام به موقع پروژه سبزه‌میدان نیز اشاره کرد و گفت: باید ضمانت‌های لازم از پیمانکار در رابطه با اجرای تعهدات در موعد مقرر اخذ شود تا در این رابطه با مشکلی برخورد نکنیم.

 

شهردار زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه فاز نخست پروژه سبزه‌میدان با 48 هزار مترمربع زیربنا به مرحله اجرا در خواهد آمد، افزود: از این مقدار 11 هزار مترمربع تجاری خواهد بود که شامل 120 مغازه می‌شود.

 

حبیب‌الله ملایی‌یگانه تصریح‌ کرد: پروژه سبزه‌میدان کار عظیمی بوده و نیاز به همراهی همه مسئولان و اعضای شورای شهر دارد؛ چراکه با اجرای آن تحول بزرگی در بافت مرکزی شهر شاهد خواهیم بود.

 

به گزارش ایسنا، در پایان این جلسه سرانجام تنفیذ قرارداد سبزه‌میدان به شرکت آبادگران پارس با 7 رای از سوی اعضای شورای شهر زنجان به تصویب رسید. همچنین بودجه 285 میلیاردی شهرداری زنجان برای امسال نیز تصویب شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: