• یکشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 961-2091-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر جهادکشاورزی شهرستان ماه‌نشان خبر داد:

سرمازدگی ۱۵ درصد از محصول زردآلوی ماه‌نشان


مدیر جهادکشاورزی ماه‌نشان از خسارت 15 درصدی سرما به محصول زردآلوی این شهرستان خبر داد.

 

صالح رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه این میزان خسارت به باغات زردآلوی ماه‌نشان، ۵ و نیم میلیارد تومان برآورد شده است، اظهار کرد: سرما و بارش برف در طول روزهای گذشته، باغات زردآلوی ماه‌نشان را بی‌نصیب نگذاشت و متاسفانه این قشر را تا حدودی متحمل خسارت کرد.

 

این مسئول ادامه داد: زردآلو نسبت به محصولات دیگر زودتر گل می‌دهد. از این رو، به مراقبت و توجه بیشتری احتیاج دارد و بارش برف، سرما و برودت دما باعث می‌شود که آسیب ببیند.

 

وی تصریح کرد: به طور میانگین سالانه ۲۱ هزار و ۴۸۰ تن زردآلو از باغات ماه‌نشان برداشت می‌شود و متاسفانه چند روز اخیر ۱۵ درصد از محصول زردآلوی برخی از روستاهای ماه‌نشان و دندی خسارت دیده است.

 

رستمی با تاکید بر لزوم توجه بیمه محصولات کشاورزی توسط کشاورزان، افزود: برای جلوگیری از خسارات مالی در بروز حوادثی از جمله سرمازدگی، کشاورزان باید عزم خود را جزم و محصول باغات خود را بیمه کنند؛ چرا که حادثه خبر نمی‌کند و بسیاری از این افراد کسانی هستند که منبع درآمد دیگری جز کشاورزی ندارند.

 

مدیر جهادکشاورزی ماه‌نشان همچنین با اشاره به اینکه در زمان بروز حوادثی همچون بارش‌، سیل و سرما تقریبا همه دارایی کشاورزان از بین می‌رود، خاطرنشان کرد: در هنگام خسارت کمک بلاعوض مالی به کشاورزان تعلق نمی‌گیرد و باغ‌داران باید از قبل و در مواقعی از سال که شرایط مهیا است، برای مقابله با خسارات احتمالی روزهای بحرانی چاره‌ای بیاندیشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: