• دوشنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 961-2985-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

معاون آموزشی نزاجا:

دشمن به دنبال جابه‌جا کردن ارزش‌های ملت ایران است


معاون آموزشی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمن به دنبال جابه‌جا کردن ارزش‌های ملت ایران است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، امیر سرتیپ سیدکمال پیمبری شامگاه دیروز در مراسم یادواره شهید سپهد علی صیادشیرازی که در مسجد چهارده معصوم (ع) اسلام‌آباد زنجان برگزار شد، با بیان اینکه زندگی در زیر سایه ولایت‌فقیه، آرزوی بسیاری از انسان‌های فرهیخته، آزادی‌خواه، متدین و مومنی بود که امروز آرزوی این انسان‌ها محقق شده و ما از آن بهره لازم را می‌بریم که باید شاکر باشیم، افزود: باید تلاش کنیم تا قدردان نعمتی که امروز نصیب‌مان شده است را بدانیم.

 

وی با اشاره به اینکه اگر در کشور باب شهادت گشوده شده است، عاقب به خیری دنیا و آخرت نیز در همین باب بوده و آن به شکرانه ولایت و اذن ولایت است و اگر می‌بینیم که نام شهیدان صیادشیرازی، ستاری و سایر شهدای بزرگوار نامی می‌شود، در پرتو پرچم ولایت است، تصریح کرد: در روز عاشورا یاران سیدالشهدا (ع) تا از ایشان اجازه نمی‌گیرند وارد صحنه کارزار نمی‌شوند؛ چرا که اگر اذن امام نباشد، شهادت محقق نمی‌شود.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه باید قدردان و شکرگزار شرایطی که امروز در آن زندگی می‌کنیم، باشیم اظهار کرد: ما که خود را پیرو راه شهدا می‌نامیم، باید در این زمینه مطالعه داشته و آگاه باشیم که شهدا چگونه زیستند و این همان راهنما و الگوی حقیقی ما است، الگویی که به ما اجازه می‌دهد تا راه را گم نکنیم، راهی که در آن قدم گذاشته‌ایم و راهی که اسلام ناب به ما نشان می‌دهد.

 

پیمبری در ادامه، پیروی از ولاین‌فقیه را یکی از ضروری‌ترین وظایف عصر حاضر همه آحاد ملت برشمرد و با بیان اینکه اگر در طول تاریخ اسلام، نقاط ضعفی نیز داریم، به خاطر کم‌توجهی به همین وظیفه مهم و حیاتی بوده است، افزود: در وصیت‌نامه همه شهدا، بر اطاعت از ولایت‌فقیه تاکید شده است؛ چرا که عاقبت به خیری دنیا و آخرت نیز در همین راه بوده و صراط مستقیم، همین راه است.

 

وی ادامه داد: البته در این راه شیاطینی هم هستند که قصد گمراه کردن ما را دارند، لذا طی کردن این مسیر و گمراه نشدن از آن نیازمند شناخت شاخص‌های صراط مستقیم این راه است که بی‌تردید شاخص‌های صراط مستقیم این راه، چهره نورانی شهدا است. همیشه عمل و رفتار خود را باید با این شاخص‌ها تطبیق دهیم، لذا معتقدم برگزاری چنین مجالسی برای این است که ببینیم آیا در این صراط قرار داریم یا منحرف شده‌ایم.

 

معاون آموزشی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در حال حاضر دشمن تهاجم فرهنگی و فشارهای متعددی را در راستای از بین بردن قوت و قدرت امت اسلامی به کار گرفته است، گفت: رهبر فرزانه انقلاب بارها به صورت موکد، حیله‌ها و دسیسه‌های دشمن را در همه سخنرانی‌های‌شان گوشزد می‌کنند اما متاسفانه بعضی‌ها بی‌خبرانه اظهار می‌کنند که ما این همه دشمن نداریم، غافل از اینکه دشمن لحظه‌ای از ما غافل نشده است.

 

پیمبری با یادآوری اینکه دشمن با مطالعه دقیق به این نتیجه مهم دست یافته که قدرت و قوت ایران اسلامی در اصل مقدس و نورانی ولایت‌فقیه بوده و لذا با این نتیجه‌گیری می‌خواهد این قدرت را مورد هجمه قرار دهد، تصریح کرد: به همین خاطر باید مراقب بود و صراط مستقیم را با شاخص شهدا پیدا کرد.

 

وی با اشاره به اینکه با مطالعه رفتاری شهید صیادشیرازی می‌توان به نمونه بارز ولایت‌پذیری پی برد، گفت: رهبر فرزانه انقلاب، شهید سپهبد صیادشیرازی را بنده برگزیده خداوند خطاب کرده‌اند، از همین رو، رفتار این شهید بزرگوار در کنار سایر شهدا باعث شده تا امروز شاهد برگزاری خودجوش چنین برنامه‌هایی برای پاس‌داشت یاد و خاطره این بزرگواران باشیم.

 

این مسئول با بیان اینکه دلیل اینکه همه ما به تک‌تک شهدای کربلا احترام می‌گذاریم، این است که همه آن‌ها یک خصوصیت دارند و آن ولایت‌پذیری و وفای به عهد است، افزود: عمر بابرکت شهدا ادامه دارد و اگر امروز در جامعه اسلامی علی‌رغم وجود همه توطئه‌های استکبار، شاهد توسعه ایران اسلامی و امنیت پایدار در آن هستیم، به خاطر خون شهدا است و شهدا امروز ناظر بر اعمال ما هستند و ما باید در برابر آن‌ها پاسخ‌گو باشیم.

 

وی با تاکید بر اینکه امروز ملت ایران وظیقه بسیار خطیری بر عهده دارند، یادآور شد: خون‌های زیادی ریخته شده تا این انقلاب به ثمر بنشیند. شهدا تعهد و وظیفه خود را انجام دادند و در برابر خداوند و اسلام روسفید هستند. امروز استکبار جهانی با همه ابرازآلات خود بر تفکر و فرهنگ ملت ایران می‌تازد که این جبهه از خاکریز دفاع‌مقدس خیلی مهم‌تر است؛ چرا که دشمن ارزش‌های ما را نشانه گرفته است، پس مبادا ضد ارزش‌ها جای ارزش‌ها را در ذهن و دل ما بگیرد. باید مراقب باشیم تفکر اسلام ناب، جای خود را با تفکر اسلام غربی ندهد.

 

پیمبری با اشاره به اینکه هدف اصلی از برگزاری چنین برنامه‌هایی این است که به صورت مداوم خود را رصد کنیم، خاطرنشان کرد: فشارهایی که امروز دشمن به ما می‌آورد، به خاطر جابه‌جا کردن همین ارزش‌ها است که به برکت خون شهدا و رهبری خردمندانه و عالمانه رهبر معظم انقلاب تا امروز تیرشان به سنگ خورده است، اما دست از دسیسه برنداشته و در صحنه حضور دارند.

 

معاون آموزشی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه به بیان خاطراتی از شهید سپهبد علی صیادشیرازی در دوران هشت سال دفاع‌مقدس پرداخت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: