• دوشنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 961-3385-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

دوم اردیبهشت؛ زمان اعلام نتایج صلاحیت داوطلبان شوراهای شهر رو روستا


فرماندار شهرستان خرم‌دره گفت: نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، دوم اردیبهشت به آنان ابلاغ می‌شود.

 

حجت محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به روند اقدامات پس از ثبت‌نام داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان خرم‌دره، بیان کرد: بر اساس ماده 46 قانون انتخابات شوراهای اسلامی، با آغاز زمان ثبت‌نام، اسامی و مشخصات نامزدها برای بررسی سوابق به مراجع قانونی ارسال شده است.

 

وی عنوان کرد: مراجع چهارگانه بررسی صلاحیت‌ها تا 16 فروردین نتیجه بررسی را به ستاد انتخابات شهرستان اعلام و هیئت اجرایی شهرستان نیز از 17 تا 23 فروردین‌ماه کار رسیدگی به صلاحیت داوطلبان را انجام داده و صورت جلسه رسیدگی به صلاحیت داوطلبان 24 فروردین به هیئت نظارت شهرستان ارایه می‌شود.

 

محمدی اظهار کرد: مطابق قانون، هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان نیز از 25 تا 31 فروردین‌ماه کار بررسی صلاحیت داوطلبان را بر اساس لیست هیئت اجرایی انجام و نظر خود را اول اردیبهشت به هیئت اجرایی شهرستان اعلام و ارسال خواهند کرد و فرمانداری‌ها نیز دوم اردیبهشت‌ماه مراتب تایید و یا رد صلاحیت داوطلبان را با توجه به نظر هیئت نظارت، به داوطلبان ابلاغ می‌کنند.

 

فرماندار شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه طبق تبصره 1 ماده 50 قانون انتخابات از سوم تا ششم اردیبهشت داوطلبان رد صلاحیت شده در هیئت اجرایی یا نظارت شهرستان می‌توانند شکایت خود را به هیئت نظارت استان تحویل دهند، تصریح کرد: داوطلبان شوراهای روستایی رد صلاحیت شده در هیئت اجرایی یا نظارت بخش نیز باید شکایت خود را به هیئت نظارت شهرستان تحویل دهند.

 

این مسئول تاکید کرذ: از هفتم تا 16 اردیبهشت‌ماه هیئت نظارت استان فرصت دارد تا به شکایات داوطلبان رسیدگی و بررسی نهایی خود را انجام دهد.

 

وی با بیان اینکه هیئت نظارت استان نظر نهایی خود در خصوص شکایات داوطلبان رد صلاحیت شده را 17 اردیبهشت‌ماه به فرمانداری اعلام می‌کند، تاکید کرد: طبق ماده 51 قانون انتخابات از 18 تا 20 اردیبهشت ماه آگهی اسامی نامزدها تهیه و منتشر می‌شود.

 

محمدی یادآور شد: مطابق ماده 90 قانون انتخابات و ماده 61 آئین‌نامه اجرایی انتخابات از 21 تا 27 اردیبهشت‌ماه نیز تبلیغات انتخاباتی انجام می‌شود.

 

فرماندار شهرستان خرم‌دره تصریح کرد: در تاریخ 28 اردیبهشت‌ماه انجام هر نوع فعالیت تبلیغاتی از سوی نامزدهای انتخابات شوراها و یا طرف‌داران آن‌ها ممنوع است و انتخابات نیز روز 29 اردیبهشت برگزار خواهد شد.

 

محمدی با اشاره به فرآیند انتخابات در حوزه روستاها نیز تاکید کرد: فرآیندهای اشاره شده انتخابات پنجمین دوره شوراها در حوزه روستاها در بخشداری مربوطه انجام می‌شود و شکایات نیز در سطح شهرستان و در هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان بررسی می‌شود.

 

وی با یادآوری اینکه ثبت‌نام داوطلبان انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از روز یکشنبه (30 اسفند) آغاز و یکشنبه (6 فروردین) پایان یافت، افزود: پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هم‌زمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری در روز 29 اردیبهشت امسال برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: