• چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-1484-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان در جمع اصناف و بازاریان:

تلاش دولت در راستای تامین رفاه مردم است


استاندار زنجان با اشاره به اینکه حق ملت ایران است که خوب زندگی کنند، گفت: اقداماتی که دولت تلاش می‌کند که به نتیجه برسد در همین راستا است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری در دیدار با اصناف و بازاریان استان، با اشاره به اینکه اجرای طرح‌هایی همچون تحول سلامت در راستای خدمت‌رسانی به ملت متعهد ایران به مرحله اجرا درآمد، اظهار کرد: گازرسانی به مناطق مختلف به‌ویژه روستاهای دورافتاده، ایجاد اشتغال برای 70 هزار نفر در سال گذشته و جذب سرمایه‌گذاران برای رونق تولید، از جمله اقداماتی است که در راستای خدمت به مردم انجام شده است.

 

وی به وضعیت استان زنجان در حوزه‌های مختلف نیز اشاره کرد و افزود: یکی از شاخص‌ها درآمد گمرک است که خوشبختانه در این بخش شاهد رشد همه موارد بودیم، به‌طوری‌که در سال گذشته 300 میلیارد تومان کالا از استان زنجان به سایر کشورها صادر شده و واردات نیز کاهش یافته که نشان از افزایش توان تولید و کیفیت تولیدات است.

 

این مسئول به رونق در بخش مسکن نیز اشاره کرد و یادآور شد: در سال گذشته 160 میلیارد تومان تسهیلات در بخش مسکن ارائه شده است و این مورد جزو شاخص‌هایی است که می‌توان به آن تکیه کرد. همچنین باید به افتتاح چندین پروژه صنعتی تا چند ماه آینده در استان اشاره کرد که قطعا بخشی از معضل بیکاری را برطرف خواهد کرد.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان، راه‌اندازی و شروع ‌به کار کارخانه کیلوس با 300 میلیارد تومان اعتبار و آرین توتون را جزو طرح‌هایی دانست که می‌تواند چرخ‌های صنعت استان را سرعت بخشد و خاطرنشان‌ کرد: با ایجاد امید در بین سرمایه‌گذاران و حمایت از آن‌ها می‌توان اعتماد آن‌ها را جلب کرد و تلاش مسئولان استان نیز در این راستا است و تمام‌قد از سرمایه‌گذاران حمایت می‌کنیم.

 

وی ادامه داد: بخش خصوصی باید از برگشت سرمایه خود مطمئن باشد و باید این اطمینان و اعتماد را در بین آن‌ها ایجاد کنیم که خوشبختانه کارهای خوبی در این راستا انجام شده است.

 

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه همه اقدامات در راستای ایجاد تولید و اشتغال در حال انجام است، تصریح ‌کرد: امیدواریم با همدلی بتوانیم اقداماتی در شان ملت انجام داده و برای آن‌ها که سرمایه‌های اصلی کشور هستند، گام‌های اساسی برداریم.

 

درویش‌امیری در بخش دیگری به موضوع مالیات و درآمدهای مالیاتی و نگرانی برخی فعالان اقتصادی نیز اشاره کرد و گفت: تنها 23 درصد از درآمد استان شامل مالیات در سال گذشته بود و قطعا اجازه نمی‌دهیم به کسی اجحاف شود و به‌عنوان استاندار قطعا در صورت مشاهده، جلوی ظلم خواهم ایستاد.

 

وی همچنین با اشاره به اینکه همه سوار بر یک کشتی هستیم، افزود: باید با تعامل این کشتی را پیش برده و شرایط بهتری را برای افراد فراهم کنیم.

 

استاندار زنجان به موضوع اقتصاد مقاومتی و ضرورت توجه به آن نیز اشاره کرد و یادآور شد: اقتصاد مقاومتی به همراه تولید و اشتغال است و زمانی‌که تولید افزایش یابد قطعا اقتصاد نیز مقاوم‌تر خواهد شد. به هر میزان که کالا از خارج وارد شود قطعا مانع تولید و اشتغال در داخل کشور خواهد شد؛ پس باید بر روی رونق کسب و کار داخلی تمرکز کنیم.

 

وی ادامه داد: در اقتصاد مقاومتی باید هزینه سربار را از بین ببریم و یکی از این هزینه‌ها مربوط به حمل و نقل می‌شود که دولت سعی کرده است با ایجاد زیرساخت‌های لازم در این حوزه، از جمله توسعه ریلی و نوسازی ناوگان هوایی شرایط را برای حمل ‌و نقل مناسب‌تر فراهم کند.

 

درویش‌امیری به نقش بازاریان در رونق بازار نیز اشاره کرد و افزود: بازار یکی از پایگاه‌های مهم هویت‌ساز به‌شمار می‌رود. در ادوار مختلف نقش ویژه‌ای در امور داشته و باید این جایگاه تقویت شده و رونق یابد و دست‌یابی به اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی از سوی بازاریان حائز اهمیت است.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استاندار زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در حوزه خدمات سهم استان در اشتغالزیی کم است، گفت: برای رفع این مشکل مشاغل جدیدی احصا شده و در این رابطه تصمیم‌گیری خواهد شد.

 

رحیم عصفوری تصریح‌ کرد: تلاش‌های زیادی برای توسعه اشتغال در حوزه‌های مختلف صورت گرفته و باید رشد بخش خدمات نیز همچون سایر بخش‌ها باشد.

 

یکی از معتمدین بازار نیز در این جلسه خواستار تجدید نظر در برخی قوانین جهت تسهیل در به‌کارگیری نیرو از سوی اصناف شد و گفت: در این صورت بدون هرگونه هزینه‌ای در استان 37 هزار شغل ایجاد خواهد شد و بار مالی برای دولت در پی ندارد.

 

افضلی به ضرورت احیای استاد و شاگردی اشاره کرد و افزود: با کسب تجربه از سوی جوانان می‌توان به ماندگاری پیشه‌های مختلف امیدوار شد و قطعا در این شرایط بخش بزرگی از جوانان جویای کار با تجربه بالا و علم وارد بازار خواهند شد.

 

وی همچنین به‌عنوان بازاری باسابقه از مسئولان استان خواست مشکلات پتروشیمی زنجان را که در صورت راه‌اندازی می‌تواند برای تعداد زیادی از جوانان استان اشتغالزایی کند را برطرف کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: