• چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-15114-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان:

پایش برای بیمه قالی‌بافی کماکان ادامه دارد


مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: عده زیادی از شرایط بیمه قالی‌بافی سوء استفاده کرده‌اند و پایش برای بیمه شدن قالی‌بافان واقعی همچنان ادامه دارد.

 

مسعود علیاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: بیمه قالی‌بافی در قالب طرح بیمه مشاغل و با هدف پوشش بیمه‌ای قالی‌بافان واقعی اجرا شد ولی به خاطر نبود برخی نظارت‌ها و سوء استفاده عده‌ای که شغلی به جز قالی‌بافی داشتند مورد سوء استفاده قرار گفت. متاسفانه افرادی فقط برای یادگیری به قالی‌بافی روی آوردند و پس از دریافت پوشش بیمه‌ای از این کار خارج شدند. همین موضوع باعث شد تا در حق قالی‌بافان واقعی اجحاف شود.

 

این مسئول ادامه داد: برای شناسایی این قبیل افراد، باید بازرسان اداره‌کل تامین‌اجتماعی با همکاری بازرسان اتحادیه فرش‌بافان در کارگاه‌ها و منازل بیمه شده‌های قالی‌بافی حضور یابند و از نزدیک روند کاری آن‌ها را کنترل و نظارت کنند. البته هدف از پایش، صرفا قطع کردن بیمه افراد زیر پوشش قالی‌بافی نیست، بلکه مقرر است تا افراد متمایل به فعالیت در این عرصه تحت حمایت قرار بگیرند.

 

وی افزود: پایش دوباره و جدی بیمه قالی‌بافی از شش ماهه دوم پارسال آغاز شد تا بتوان افراد واقعی را جایگزین کسانی کرد که متاسفانه حتی برخی از آن‌ها هیچ ارتباطی با قالی‌بافی ندارند. در حال حاضر نیز 11 هزار و 700 نفر از قالی‌بافان واقعی شناسایی و بیمه شده‌اند ولی پایش همچنان ادامه دارد.

 

علیاری خاطرنشان کرد: کسانی که برای دریافت خدمات بیمه قالی‌بافی مراجعه می‌کنند باید از سوی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای مدرک رسمی داشته و به کار قالی‌بافی مشغول باشند. این در حالی است که متاسفانه عده‌ای با تهیه گواهی مهارت در زمینه قالی‌بافی و اجاره دارهای قالی، راه میانبر را انتخاب کرده‌اند و جای قالی‌بافان واقعی را گرفته‌اند. اما پایش جدی کارشناسان در طول امسال می‌تواند تعداد بیشتری از قالی‌بافان را علی‌الخصوص در مناطق محروم تحت پوشش بیمه قرار دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: