• پنجشنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 961-2491-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مسئول مجمع خیرین مدرسه‌ساز ماه‌نشان:

42 مدرسه در ماه‌نشان نیاز به بازسازی دارد


مسئول مجمع خیرین مدرسه‌ساز ماه‌نشان گفت: 42 مدرسه در این شهرستان نیاز مبرم به بازسازی و تعمیر دارد.

 

منصور ملکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه پارسال ۳۰۷ میلیون ریال در طرح خیرین مدرسه‌ساز جمع‌آوری و برای ساخت، تعمیر، بهسازی و نگه‌داری مدارس و فضاهای آموزشی هزینه شده است، اظهار کرد: مبالغ جمع‌آوری شده از سوی خیرین برای امورات عمرانی مدارس، تعمیرات جزئی، لوله‌کشی آب، تعمیرات سرویس بهداشتی، رنگ‌آمیزی و فعالیت‌های فوق‌برنامه هزینه شده است.

 

این مسئول با بیان اینکه بیش از ۱۲۰ نفر از فرهنگیان به‌صورت ثابت و ماهیانه از حقوق‌های خود در امر مدرسه‌سازی مشارکت می‌کنند، ادامه داد: فرهنگیان شاغل و بازنشسته نیز به صورت ثابت و ماهیانه داوطلبانه مبلغی از حقوق خود را به میزان 10 میلیون ریال به مجمع خیرین مدرسه ساز کمک می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه کمک‌های نقدی و غیرنقدی به این مجمع در طول پارسال نسبت به مدت مشابه سال 94 از رشدی ۴۵ درصدی برخوردار است، افزود: انتقال آب‌شرب سالم و بهداشتی به مدرسه شریعتی ماه‌نشان از مهم‌ترین اقدامات مجمع خیرین مدرسه‌ساز به شمار می‌رود. البته پیمانکار نیز به‌صورت رایگان و خیرانه کارهای تعمیری و عمرانی این مدرسه را که هزینه آن بیش از 50 میلیون ریال بود انجام داد.

 

ملکی‌نژاد با تاکید بر اهمیت مشارکت در امور مدرسه‌سازی، افزود: ۲۱۶ مدرسه در ماه‌نشان وجود دارد که در مدارس متوسطه اول، هفت مدرسه به تعمیر سرویس بهداشتی و سه مدرسه به تعمیر سقف و ایزوگام نیاز دارد، در مدارس متوسطه دوم نیز چهار مدرسه به تعمیرات اساسی سیستم گرمایشی و حرارتی و دو مدرسه به نقاشی و رنگ آمیزی نیاز دارد.

 

مسئول مجمع خیرین مدرسه‌ساز ماه‌نشان خاطرنشان کرد: با توجه به کثرت جمعیت و نفرات دانش‌آموزی روستای ایلی‌بلاغ، یکی از اولویت‌های مجمع خیرین مدرسه‌ساز، احداث یک باب مدرسه در این روستا است که دانش‌آموزان در مشکلات و سختی نباشند؛ در واقع سنت مدرسه‌سازی هر چه بیشتر نهادینه شود، به همان میزان می‌توان آینده کودکان و نوجوانان را بهتر از گذشته ساخت.

 

وی یادآور شد: مهم‌ترین رکن توسعه کشورها توجه و بها دادن به جامعه فرهنگی و توسعه آموزش و پرورش است؛ چراکه همه کشورهای پیشرفته توجه ویژه‌ای به آموزش و پرورش داشتند.

 

به گزارش ایسنا، مردم ماه‌نشان در صورت تمایل به مشارکت در امور خداپسندانه می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب ۱۵۷۲۹۶۲۷۰۷ نزد بانک ملت ماه‌نشان واریز کنند و فیش مربوطه را به مجمع خیرین مدرسه‌ساز تحویل دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: