• پنجشنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-986-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

طی روزهای 13 تا 15 اردیبهشت‌ماه در زنجان محقق می‌شود؛

برگزاری مرحله استانی ششمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران


رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان گفت: مرحله استانی مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران از 13 اردیبهشت‌ماه امسال به مدت سه روز در زنجان برگزار می‌شود.


مهدی عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در سه مرحله استانی، منطقه‌ای و کشوری برگزار می‌شود، افزود: مرحله استانی ششمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با نشان خواجه نصیرالدین طوسی، از 13 اردیبهشت‌ماه امسال به مدت سه روز در زنجان برگزار خواهد شد.


وی با اشاره به موفقیت‌های دبیرخانه برگزاری این مسابقات در استان زنجان و کسب مقام نخست کشوری در دوره‌های چهارم و پنجم، تصریح کرد: خوشبختانه استان زنجان تجربه موفقیت‌آمیزی در برگزاری این مسابقات در بین دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور طی دو دوره گذشته داشته است.


این مسئول با اشاره به کسب مقام دوم و چهارم کشوری توسط دانشجویان زنجانی در پنجمین دوره این مسابقات، یادآور شد: نایب‌قهرمانی تیم دانشجویان دانشگاه زنجان در سال گذشته و نیز کسب مقام چهارم توسط دانشجویان پردیس فرهنگیان الزهرا، نقطه عطفی در تاریخ برگزاری این مسابقات برای استان زنجان به‌شمار می‌رود.


عباسی با بیان اینکه دانشجویان در قالب تیم چهار نفره در این مسابقات حضور یافته و در تیم‌بندی هم الزامی برای هم‌رشته، هم‌مقطع و هم‌دانشگاهی بودن نیست، ادامه داد: برگزیدگان استانی، مهرماه امسال به مسابقات منطقه‌ای اعزام خواهند شد. همچنین مرحله کشوری این مسابقات آذرماه امسال در تهران برگزار می‌شود.


رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان در ادامه با اشاره به اینکه مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران، یکی از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی در سطح دانشگاه‌های کشور به‌شمار می‌رود، افزود: هدف از برگزاری این رویداد دانشجویی، آموزش و توسعه فرهنگ گفت‌وگو و نقد سالم در میان دانشجویان، به‌عنوان یکی از پایه‌های ایجاد کرسی‌های آزاداندیشی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است.


عباسی با تاکید بر اینکه جهاددانشگاهی سال‌ها در دانشگاه‌ها به فعالیت‌های فرهنگی مشغول بوده و بسیاری از چهره‌های فرهنگی و هنری که منشا خدمت هستند، از فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی این نهاد انقلابی متولد شده‌اند، خاطرنشان کرد: بی‌تردید با تداوم برگزاری این رویداد دانشجویی می‌توان به اجتماعی شدن دانشجویان و نیز تمرین تحمل نظر مخالف و توانایی صحبت کردن کمک کرد.


به گزارش ایسنا، مهلت ثبت‌نام در این مناظره تا 31 فروردین‌ماه امسال بوده و علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام به نشانی زنجان، میدان شورا، مجتمع جهاددانشگاهی استان، طبقه سوم مراجعه و یا با شماره تلفن ۰۲۴۳۳۰۳۵۳۱۰ تماس حاصل کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: