• پنجشنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 961-3585-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

/انتخابات 96؛ حماسه‌ای دیگر در راه است/

ضرورت ایجاد زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات


رئیس ستاد انتخابات استان زنجان، ایجاد فضای مناسب به منظور حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای را ضروری خواند و گفت: همه افرادی که مسئولیتی در نظام دارند باید با همکاری و تعامل مناسب با عوامل اجرایی و نظارتی انتخابات، زمینه مشارکت حداکثری مردم را فراهم کنند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، سید بیوک موسوی در نخستین جلسه ستاد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای استان در سال جدید، با اشاره به اینکه باید با مدیریت مطلوب در راستای برگزاری انتخاباتی با کم‌ترین احتمال خطا و نقصان تلاش کنیم، اظهار کرد: باید بی‌غرضی، بی‌طرفی و رعایت حق‌الناس و حقوق کاندیداها و مردم در انتخابات به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد و بدون اثرپذیری از گرایشات سیاسی افراد مختلف، با تمام وجود از حیثیت افراد و کاندیداها دفاع و از رای مردم صیانت شود.

 

وی، تریبون‌های نمازجمعه و هر آنچه متعلق به نظام و عموم مردم است را بیت‌المال تعریف و خاطرنشان کرد: نباید به هیچ عنوان از بیت‌المال به منظور تبلیغ کاندیداها در انتخابات استفاده شود.

 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان با تاکید بر ضرورت تعامل، هم‌فکری، همکاری و رفتار دوستانه و محبت‌آمیز از سوی همه مجریان، ناظران و عوامل برگزاری انتخابات، خاطرنشان کرد: همکاری و هم‌افزایی بیشتر عوامل برگزارکننده انتخابات موجب می‌شود انتخاباتی مقتدرانه، سالم و شکوهمند را شاهد باشیم که ناامیدی دشمنان نظام را در پی خواهد داشت.

 

موسوی افزود: چنانچه بر اثر عدم هماهنگی لازم و نبود برنامه‌ریزی و اقتدار، خدشه‌ای در مراحل برگزاری انتخابات وارد شود، همه مسئولان و عوامل باید پاسخ‌گو باشند.

 

وی، برگزاری انتخابات را یک فعالیت میدانی و عظیم توصیف کرد و گفت: بدون اشرافیت لازم و احاطه به موضوعات و حوزه‌های مختلف برگزاری انتخابات نمی‌توان انتخابات مقتدرانه‌ای مدیریت و برگزار کرد.

 

معاون استاندار زنجان بر ضرورت برگزاری جلسات مستمر ستاد انتخابات استان به منظور تعامل و هماهنگی بیشتر اعضای ستاد و هیئت‌های نظارت و اجرایی در دو انتخابات پیش رو تاکید کرد و گفت: با همدلی و هم‌افزایی می‌توان پروژه عظیم انتخابات را در سلامت و امنیت کامل و با جلب مشارکت حداکثری مردم در استان و کشور برگزار کرد.

 

رئیس ستاد انتخابات استان زنجان ادامه داد: همواره رهنمودهای مقام معظم رهبری چراغ راه مجموعه مجریان و ناظران انتخابات است و همه تلاش می‌کنند در چارچوب موازین قانونی به وظایف خود عمل کنند.

 

موسوی، رصد و مدیریت بخش‌های مختلف در برگزاری انتخابات اعم از اخبار شهرستان‌ها، فعالیت کاندیداها، اقدامات ستاد و موضوعات رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی در سطح استان را خواستار شد و ضمن قدردانی از تلاش‌های دولت در راستای ایجاد و توسعه امکان استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی، تاکید کرد: اگرچه فضای مجازی ظرفیت مناسبی در اطلاع‌رسانی سریع و معرفی افراد در سطوح وسیع را دارا است ولی باید با مدیریت و مراقبت از بروز اتفاقاتی که موجب گرفتاری افراد می‌شود، جلوگیری کرد.

 

وی، توجه به اطلاع‌رسانی صحیح و انعکاس مناسب اخبار در سطح جامعه را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: انعکاس اقدامات انجام شده از سوی اعضای ستاد انتخابات استان به وزارت کشور باید به صورت مستمر در دستور کار قرار گیرد تا ضمن اطلاع‌رسانی مناسب از عملکرد ستادهای استانی و شهرستانی، امکان الگوگیری سایر استان‌ها از اقدامات انجام شده فراهم شود.

 

ایجاد هماهنگی و تعامل میان همه واحدهای ستادی و شهرستانی انتخابات، رعایت مر قانون، برقراری ارتباط مستمر با وزارت کشور در همه مراحل اجرا و برگزاری انتخابات، بهره‌مندی از زیرساخت‌های اطلاع‌رسانی استان به منظور انعکاس اخبار صحیح از انتخابات در سطح افکار عمومی استان، شناسایی نقاط و مناطق مشکل‌دار با برگزاری مانورها و بازدیدهای میدانی، ضرورت اشرافیت کامل عوامل برگزاری انتخابات به قوانین و مقررات، افزایش تعامل در بین هیئت‌های اجرایی و نظارت در هر دو انتخابات، استفاده از امکانات موجود در شهرستان‌ها با هدف کاهش هزینه‌های مالی غیرضروری، رفع دغدغه تامین مالی برگزاری انتخابات و تامین اقلام مورد نیاز برگزار کنندگان انتخابات از جمله خودرو و تجهیزات، تاکید بر رعایت اخلاق، وحدت، مسئولیت‌پذیری و رعایت حقوق شهروندان به‌ویژه در مسائل امنیتی و تعیین صلاحیت کاندیداها، از مواردی بود که از سوی اعضای ستاد انتخابات استان و روسای کمیته‌های ذیل ستاد مورد تاکید قرار گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: