• پنجشنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 961-587-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

فرهنگیان از سرمایه مادی و معنوی نهفته‌ای برخوردارند


نماینده عالی دولت در استان زنجان اظهار کرد: فرهنگیان از سرمایه مادی و معنوی نهفته‌ای برخوردارند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری در دیدار صمیمی با جمعی از فرهنگیان استان زنجان با اشاره به اینکه معلمان هنوز معتمد جامعه هستند، گفت: هنوز معلم در جامعه امین مردم است، از همین رو است که وقتی یکی از معلمان ما دچار اشتباه می‌شود، بالاترین اعتراض‌های مردم نسبت به این قشر را شاهد هستیم.

 

استاندار زنجان با اشاره به اینکه فرهنگیان از سرمایه مادی و معنوی نهفته‌ای برخور دارند، افزود: از منزلت معلمان هرگز کم نمی‌شود و مردم به این قشر همواره به دید اعتماد نگاه می‌کنند.

 

درویش‌امیری با اشاره به شعار سال، افزود: نباید تصور کنیم که اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت کشیدن است، اقتصاد مقاومتی به این معنا است که از سرمایه‌های ملی بهترین استفاده برده شود و این نیاز به آن دارد که کیفیت کالای ایرانی به حدی بالا رود که در رقابت با کالای خارجی انتخاب شود.

 

وی تصریح کرد: خرید کالای خارجی به معنای جلوگیری از ایجاد اشتغال است و این رسالت به عهده آموزش و پرورش است که سخنگویان ستاد فرهنگی اقتصادی باشند. اقتصاد ما بیش از یک قرن است که وابسته به نفت است و اساس اقتصاد و درآمد کشور بر پای نفت است و از آنجا که بازار جهانی نفت بر اساس سیاست در مراکز نفت‌خیز می‌چرخد، قیمت نفت تحت تاثیر قرار می‌گیرد و این به اقتصاد کشور آسیب می‌زند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه در طول سه سال گذشته به 9 هزار روستا گازرسانی شده است، گفت: بیش از 90 درصد روستاهای ما در حال حاضر از نعمت گاز برخوردارند. همچنین 25 هزار هکتار از زمین‌های ما باید تحت آبیاری سیستم قطره‌ای قرار گیرد که چهار هزار قرارداد در این زمینه بسته شده است.

 

استاندار زنجان با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای کاهش هزینه سربار است، گفت: بیش از 140 هواپیمای ما از 240 هواپیمای کشور فرسوده است و از همین منظر می‌توان نوید داد که با خرید هواپیماهای جدید توسط دولت از هدررفت سرمایه جلوگیری می‌شود.

 

مدیرکل آمورش و پرورش استان زنجان نیز با اشاره به نزدیکی به ایام هفته گرامی‌داشت مقام معلم، افزود: بحث رتبه بندی معلمان اقدام بزرگی بود که توسط دولت تدبیر و امید انجام شد.

 

مرتضی تمجیدی ادامه ‌داد: با رتبه‌بندی معلمان، دولت می‌تواند در استفاده از منابع صرفه‌جویی کرده و ساماندهی نیروها را داشته باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: در طی چند سال گذشته ۱۰۰ هزار نفر از نیروی آموزش و پرورش کم شده است. دولت سعی دارد جامعه یک میلیونی فرهنگیان را کاهش و متناسب با میزان دانش‌آموختگان کند و جمعیت این جامعه را به تعداد ۷۵۰ هزار نفر برساند.

 

تمجیدی افزود: در سال ۹۲ دریافتی فرهنگیان از دولت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود که در دولت تدبیر و امید این میزان در سال گذشته به دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است که این نشان از توجه این دولت به مسائل رفاهی معلمان دارد.

 

وی با اشاره به مشکلات فرهنگیان گفت: معلمان در کلاس‌های پرتراکم و شرایط سخت تدریس می‌کنند که به نظر می‌رسد دولت علی‌رغم کارهای خوبی که داشته است، به این مسئله نیز توجه ویژه داشته باشد.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: معلمان در بحث طرح 3 ـ 3 ـ 6 با مشکلات زیادی مواجه شدند که دولت تدبیر و امید با تدبیر خود این مشکلات را بر طرف کرد و اگر این کار در سطوح تاکتیکی و عملکردی صورت نمی‌گرفت مشکلات عدیده‌ای به وجود می‌آمد.

 

تمجیدی با اشاره به اینکه شنیدن حرف معلمان وظیفه مسئولان است، خاطرنشان کرد: در این دولت اجازه انتقاد به فرهنگیان داده ‌شده است، در حالی که در دولت پیشین کوچک‌ترین انتقاد را قبول نمی‌کردند.

 

وی با اشاره به اینکه ذکر کمبودها نشان از نارضایتی نیست، ادامه داد: کنکورزدگی یکی از مشکلات آموزش و پرورش است و این معضل موجب زیر سئوال بردن مسئولیت تعلیم و تربیت می‌شود و بخش بزرگ نگرانی والدین را شامل می‌شود.

 

مدیرکل آمورش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه پوشش تحصیلی پیش‌دبستانی در دولت تدبیر و امید افزایش یافته است، گفت: پوشش تحصیلی پیش‌دبستانی در سال ۹۲ به میزان ۵۴ درصد بود که این میزان در سال گذشته به میزان ۶۷ درصد رسید. همچنین پوشش دوره ابتدایی از ۹۹.۵ درصد در سال ۹۲ به ۹۹.۸ درصد در سال ۹۴ رسیده است.

 

وی ادامه داد: راه‌اندازی کلینیک تخصصی دندان‌پزشکی فرهنگیان در بهمن‌ماه پارسال یکی دیگر از اقدامات دولت تدبیر و امید برای معلمان بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: