• جمعه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 961-3885-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

فرمانده تیپ ۲۱۶ زرهی زنجان:

نقطه کوری برای اجرای نقشه‌های دشمن وجود ندارد


فرمانده تیپ ۲۱۶ زرهی زنجان اظهار کرد: امروز هیچ نقطه کوری وجود ندارد که استکبار جهانی به فکر اجرای نقشه‌های خود باشد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، امیر سرتیپ علی مظهری در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان با اشاره به اینکه امروز به همت ارتش جمهوری اسلامی، هیچ نقطه کوری در هوا، زمین ، دریا وجود ندارد که استکبار جهانی به فکر اجرای نقشه خود باشد، گفت: ۲۹ فروردین سال ۵۸ در تقویم جمهوری اسلامی ایران با نام ارتش نام‌گذاری شده است و لقب قهرمان، مدالی بود که در پایان جنگ به ارتش داده شد و امروز ارتش به در جه‌ای از آمادگی رسیده است که می‌تواند با قدرت بالایی در مقابل استکبار جهانی بایستد.

 

وی با اشاره به شعار سال از نگاه رهبر معظم انقلاب، ادامه داد: ارتش در این زمینه نیز به خوبی به کار پرداخته است و تولید سلاح و تجهیزات نظامی در داخل ایران از وابستگی ایران به کشورهای خارجی کاسته است. همچنین با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای آموزش‌های لازم به جوانان در طول خدمت سربازی خود ارائه می‌شود.

 

مظهری با اشاره به بازگشایی خیابان ارتش برای تسهیل در عبور و مرور مردم، افزود: ارتش همکاری لازم را برای این پروژه داشته است. همچنین در بحث مردم‌سالاری نیروی یگان ارتش همواره در عملیات مختلف شرکت داشته و پیشگام بوده است.

 

فرمانده تیپ ۲۱۶ زرهی زنجان خاطرنشان کرد: ارتش در خلیج‌فارس و دریای عمان اقتدار خود را به نمایش گذاشته است و در آب‌های آزاد و بین‌المللی، ارتش در حال خدمت‌رسانی است و در بحث مبارزه با دزدان دریایی، ارتش موفقیت مطلوبی را کسب کرده است. همچنین در پدافند هوایی نیز می‌توان اذعان کرد که آسمان ایران امن‌ترین آسمان دنیا است.

 

وی با اشاره به اینکه زمانی که تکفیری‌ها در عراق مستقر بودند با استقرار ۵ تیپ زرهی و تکاور با همراهی مردم عراق ماموریت خود را به خوبی انجام داده است، گفت: ارتش همواره در پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران هشت سال دفاع‌مقدس در صحنه بوده است و در حال حاضر در هر زمان که نیاز به ارتش باشد در صحنه با تمام توان حضور دارد.

 

مظهری خاطرنشان کرد: ارتش در زمان طاغوت به فرماندهی مستشاران آمریکایی فعالیت داشت و سربازان ارتش از این موقعیت ناراضی بودند و امام راحل نیز در سخنرانی‌شان در ۱۵ فروردین سال ۴۲ خطاب به شاه ملعون به این موضوع اشاره و ارتش را برده مستشاران آمریکایی دانستند. این در حالی است که در زمان پیروزی انقلاب اسلامی ۱۱۰ تن از فرماندهان ارتش در زندان‌های رژیم شاهنشاهی در زندان بودند و اکثریت ارتشی‌ها گوش به فرمان امام راحل بودند و با فرمان بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، ارتش به نیروی مردمی پیوست و مبارزات علیه رژیم ادامه یافت.

 

فرمانده تیپ ۲۱۶ زرهی زنجان با اشاره به دو هزار شهید ارتشی در زمان انقلاب اسلامی، ادامه داد: در برهه‌ای تبلیغات منفی بسیاری علیه ارتش و منحل شدن آن مطرح شد که با تدبیر امام خمینی (ره) و نام‌گذاری ۲۹ فروردین به روز ارتش، جلوی این تبلیغات گرفته شد.

 

وی خاطرنشان کرد: ارتش ایران، ارتش بعث عراق را در دوران جنگ در همان روزهای اول زمین‌گیر و در این دوران ۴۸ هزار شهید به جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: