• جمعه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 961-3985-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

امام جمعه زنجان:

ایجاد رونق اقتصادی، مشارکت مردم را می‌طلبد


نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان تاکید کرد: ارتقای تولید داخلی و ایجاد رونق اقتصادی، مشارکت و حمایت مردم را می‌طلبد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با اشاره به اینکه امسال از مراسم اعتکاف استقبال خوبی صورت گرفت، گفت: بیشتر شرکت‌کنندگان در این فریضه، جوانان بودند و مسئولان همکاری خوبی را در این زمینه داشتند، هر چند در برخی موارد مشکلاتی نیز وجود داشت که امیدواریم برای سال‌های آینده این مشکلات برطرف شود.

 

وی با اشاره به ۲۸ فروردین‌ماه، ادامه داد: این روز یکی از روزهای ننگین در تاریخ حیات سیاسی آمریکا است و این غده سرطانی در جهان به وسیله انگلیس برپا شد و امروز رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا به فعالیت خود در عراق، سوریه و افغانستان و یمن ادامه می‌دهد و دست خود را آغشته به خون مردم بی‌گناه می‌کند.

 

آیت‌الله خاتمی با اشاره به ضرورت آگاهی برخی از کشورهای عربی، خاطرنشان کرد: برخی از این کشورها با این رژیم غاصب طرح دوستی ریخته و با خون‌خواری او سازش می‌کنند و ایران را دشمن اصلی خود می‌دانند. همچنین عده کمی که به مبارزه با این رژیم می‌پردازند نیز به وسیله این رژیم ترور می‌شوند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با اشاره به ۲۹ فروردین و نام‌گذاری این روز به روز ارتش، افزود: رهبر معظم انقلاب، ارتش را با کلمه طیبه معرفی می‌کنند؛ چرا که نیروی نظامی مظهر قدرت یک کشور است و امام علی (ع) نیز در ۱۴۰۰ سال قبل به این موضوع اشاره داشته‌اند.

 

وی افزود: مقام معظم رهبری همواره به جایگاه رفیع ارتش اشاره داشته و در قانون اساسی نیز ارتش وظیفه پاسداری از تمامیت ارضی و نظام جمهوری اسلامی را به عهده دارد.

 

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه نیروی مسلح باید تقویت شود، خاطرنشان کرد: افزایش معرفت و آگاهی و تجهیزات در این زمینه می‌تواند موثر باشد. همچنین دشمن همواره سعی داشته است تا با استفاده از تاکتیک‌های جنگ روانی در مسئولان ضعف و ناتوانی را القا کند، در حالی که نیروهای مسلح ما در این تاریخ ۳۹ ساله همواره نشان داده‌اند که «ما می‌توانیم».

 

آیت‌الله خاتمی با اشاره به شعار سال از دیدگاه رهبر فرزانه انقلاب، افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری اگر بخواهیم مشکل تولید و بیکاری را حل کنیم باید از اقتصاد مقاومتی مدد بجوییم؛ چرا که با اقتصاد مقاومتی می‌توان به جنگ با بیکاری، گرانی و رکود اقتصادی رفت.

 

وی با اشاره به برخی از بیانات مقام معظم رهبری در این خصوص، ادامه داد: مردم باید توجه کنند که با خرید یک کالای خارجی، یک کارگر ایرانی را بیکار می‌کنند، هر چند طبق آمار امسال مصرف تولیدات داخلی افزایش یافته است اما این مسئله همچنان توجه مردم را می‌طلبد.

 

خطیب نمازجمعه زنجان، یکی از زمینه‌های رونق اقتصادی و تولید داخلی را حمایت از واحدهای متوسط و کوچک دانست و گفت: باید در این زمینه موانع و مشکلات برطرف شود و این مهم، ضرورت حساس بودن مردم به این مسئله را می‌طلبد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: