• شنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-1086-5
  • خبرنگار : 28010
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خبر داد:

استقبال مهارت‌آموزان زنجانی از رشته‌های صنعتی


مدیرکل آمورش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: بر اساس آمار، استقبال از دوره‌های آموزشی و مهارتی در بخش صنعت بیشترین مخاطب را به خود اختصاص داده است.

 

محمدرضا انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: آموزش‌های ارائه شده در فنی و حرفه‌ای زنجان در حوزه‌های صنعت، خدمات، کشاورزی و بخش فرهنگ و هنر است که هر یک از مهارت‌آموزان بر اساس علاقه خود در زیرشاخه‌ها و دوره‌های آموزشی این رشته‌ها شرکت و از آموزش‌های ارائه شده بهره می‌گیرد.

 

وی با اشاره به آماری که طی یک سال گذشته در فنی‌ و حرفه‌ای استان زنجان از حضور مهارت‌آموزان به ثبت رسیده است، گفت: بر اساس آمار استقبال از دوره‌های آموزشی و مهارتی در بخش صنعت بیشترین مخاطب را به خود اختصاص داده است به طوری که سهم آموزش هر خوشه بخش دولتی از عملکرد استان به ترتیب 47 درصد در بخش صنعت، 46 درصد در بخش خدمات، 7 درصد کشاورزی را شامل می‌شود و بیانگر فراوانی آموزش‌های ارائه شده در بخش صنعت است که یک میلیون و 723 هزار و930 نفر ـ ساعت آموزش در بخش صنعت توسط فنی و حرفه‌ای استان ارائه شده است.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان ضمن اظهار اهمیت و حمایت از بخش خصوصی مطابق با اصل 44 قانون اساسی بر در نظر گرفتن قوانین و آئین‌نامه‌ها و سیاست‌های سازمان و گروه‌های هدف و استفاده از پتانسیل‌های موجود در بخش خصوصی در جهت رسیدن به اهداف دولت اشاره کرد و گفت: خلاقیت، دانش و مهارت موسسان آموزشگاه‌های آزاد موجب رشد و پویایی هر چه بیشتر فعالیت بخش غیردولتی در حوزه آموزشهای مهارتی می‌شود.

 

انصاری با بیان اینکه از 135 آموزشگاه آزاد فعال در سطح استان 110 آموزشگاه به بانوان، 18 آموزشگاه دو منظوره و 7 آموزشگاه مختص برادران است، خاطرنشان کرد: در سال گذشته یک میلیون و 814 هزار و 73 نفر-ساعت در آموزشگاه‌های آزاد استان آموزش دیدند که از این تعداد یک میلیون و 429 هزار و 132 نفر ـ ساعت به بانوان و 384 هزار و 941 نفر ـ ساعت به برادران آموزش‌های مهارتی ارائه شده است.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان تصریح کرد: جهت ارتقای سطح مهارت کارگران و تربیت نیروی کار ماهر و کار آمد مورد نیاز صنایع و صنوف 314 هزار و 184 نفر ـ ساعت آموزش در این بخش ارائه شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: