• شنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-1984-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان:

مصرف CNG، صرفه‌جویی در مصرف بنزین را به ارمغان آورد


مدیر روابط‌عمومی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان، اظهار کرد: در سال گذشته بیش از ۱۴۶ میلیون مترمکعب CNG  در استان مصرف شده که سبب صرفه‌جویی ۱۴۶ میلیون لیتر بنزین شده است.

 

محمد علیاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به مصرف 146 میلیون و 360 هزار مترمكعب CNG در سال گذشته در استان، اظهار کرد: این میزان مصرف نسبت به سال 94 از یک افزایش 10 درصدی برخوردار بوده است، به طوری که میزان مصرف CNG در سال گذشته در حدود 146 میلیون و 360 هزار مترمكعب و در سال 94 در حدود 133 میلیون مترمكعب به ثبت رسیده كه این قیاس مصرف نشان از یك رشد 10 درصدی بوده است.

 

این مسئول ادامه داد: علت این رشد را می‌توان در مدار بودن همه جایگاه‌های CNG استان با حداكثر ظرفیت و تمایل بیشتر شهروندان و مسافران به استفاده از این سوخت پاک دانست.

 

وی تصریح کرد: بیشترین رشد مصرف CNG در ناحیه ابهر 20 درصد و كمترین آن در ناحیه قیدار به میزان 4.5 درصد بوده و رشد مصرف در ناحیه مركزی نیز در حدود 6 درصد به ثبت رسیده است.

 

علیاری خاطرنشان کرد: بیشترین میزان مصرف در سال گذشته در شهریورماه و به میزان 135 میلیون و 900 هزار مترمكعب به ثبت رسیده كه در همه ادوار گذشته بی‌سابقه بوده و كمترین میزان مصرف نیز در بهمن و به میزان 10 میلیون و 800 هزار متر مكعب بوده است.

 

وی یادآور شد: در سال گذشته و با مصرف CNG در جایگاه‌ها بیش از 146 میلیون لیتر بنزین در بخش حمل و نقل خودروهای سبک صرفه‌جویی به عمل آمده است. همچنین سهم CNG در سال گذشته در بخش سوخت حمل و نقل خودروهای سبک به میزان 37 درصد ثبت شده و میزان صرفه‌جویی ارزی حاصل از مصرف CNG در بحث كاهش میزان مصرف بنزین کشور در سال گذشته به میزان بیش از 438 میلیارد ریال بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: