• شنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-2084-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

تعزیر عامل قاچاق 2237 ثوب پوشاک قاچاق در زنجان


مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با تاکید بر اینکه اولویت امسال مقابله با خرید و فروش کالای قاچاق است، گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید ملی، امسال مقرر شده است با جدیت بیشتری در خصوص مقابله با تولید کالاهای بی‌کیفیت و فاقد استاندارد اقدام شود.

 

مرتضی ممیزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: عدم مقابله با کالای قاچاق باعث ترغیب مصرف‌کننده جهت خرید کالای خارجی و قاچاق می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه نظارت بر بازار و رسیدگی به پرونده‌های ارسالی در اسرع وقت باعث کاهش تخلفات خواهد شد، ابراز کرد: هماهنگی‌های لازم با ارکان‌ها و نهادهای ذی‌ربط انجام شده است و انتظار داریم در سال جدید وضعیت آرامی بر بازار حاکم شده و شهروندان در شرایط مناسب خدمات دریافت کنند.

 

ممیزی به جدیت در مقابله با عرضه کالای قاچاق اشاره کرد و یادآور شد: تولید ملی در گرو مقابله با پدیده قاچاق است و همه مسئولان باید این موضوع را جدی گرفته و با دستگاه‌های ذی‌ربط در این خصوص همکاری کنند.

 

وی در بخش دیگری با اشاره به پرونده برخورد با لباس، گفت: عامل قاچاق پس از اثبات تخلف حمل کالای قاچاق در شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز اداره‌کل، علاوه بر ضبط البسه‌های مکشوفه به نفع دولت، به پرداخت جریمه نقدی به ‌میزان 160 میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم شد.

 

این مسئول همچنین به کشف و ضبط 350 هزار نخ سیگار قاچاق در زنجان اشاره کرد و افزود: ارزش محموله یک میلیارد و 300 میلیون ریال است و در این رابطه دو نفر به‌عنوان متهم به شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز اداره‌کل تعزیرات حکومتی استان زنجان معرفی و جلسات رسیدگی برگزار شد. به‌دلیل عدم ارائه مدارک گمرکی معتبر از سوی متهمان، قاچاق بودن سیگارهای مکشوفه محرز شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: