• شنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-16514-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران خبر داد:

اجباری شدن مشاوره ژنتیک در برنامه ششم توسعه


رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران، از اجباری شدن مشاوره و غربالگری ژنتیک در برنامه ششم توسعه خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سید حسن موسوی‌چلک صبح امروز در حاشیه همایش مددکاری اجتماعی و مدارای اجتماعی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه عملکرد بهزیستی نسبت به سال‌های گذشته خیلی بهتر شده است، از جمله اینکه پارسال در حوزه‌های فرهنگی و جشنواره‌های بین‌المللی قرآنی توانست مقام بیاورد. در حوزه سیاست‌گذاری نیز بر اساس قانونی که مجلس شورای اسلامی تصویب کرد، بهزیستی به‌عنوان متولی سلامت اجتماعی تعیین شد.

 

این مسئول با بیان اینکه ما نیاز داریم که ساختارمان را بازنگری کنیم، ادامه داد: بررسی آسیب‌های اجتماعی ظرفیت زیادی از برنامه ششم توسعه را به خود اختصاص داده است. در خصوص افزایش مستمری جامعه تحت پوشش نیز، یکی از سازمان‌هایی که پیگیر این موضوع بود، سازمان بهزیستی است.

 

وی افزود: بهزیستی زمانی به اهداف خود می رسد که یک سازمان نیازمحور و نه مشکل محور باشد و بتواند رویکرد سلامت اجتماعی را تقویت کند. علاوه بر این، امروز ما می‌توانیم مدعی باشیم که یکی از موفق‌ترین سازمان‌ها در عرصه خصوصی‌سازی هستیم؛ چرا که حدود 94 درصد از فعالیت های سازمان به بخش خصوصی واگذار شده است.

 

موسوی‌چلک با تاکید بر تمرکز بیشتر بهزیستی روی نظارت‌ها، خاطرنشان کرد: بهزیستی تنها سازمانی است که هر سه ماه یک بار همه حوزه‌های ستادی و استانی را با چک لیست‌های تخصصی رصد می‌کند. با این وجود پیچیدگی کار در حوزه اجتماعی به گونه‌ای است که متاسفانه سازمان‌های اجتماعی، محل سر ریز مشکلاتی است که به خاطر ضعف در سایر دستگاه‌ها شکل گرفته است.

 

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با تاکید بر اینکه مشکلاتی که سازمان بهزیستی با آن مواجه است در کوتاه مدت حل نمی شود، افزود: بهزیستی در بسیاری از مشکلات موجود هیچ نقشی ندارد. مثلا وقتی تصادفی به وقوع پیوسته و معلولیتی شکل می‌گیرد، بهزیستی هیچ نقشی در آن ندارد. از این رو امیدواریم هر چه رو به جلو می‌رویم، این دغدغه‌ها نیز کمرنگ‌تر شود.

 

وی یادآور شد: انجمن مددکاری اجتماعی ایران در 28 استان شعبه دارد و امروز یکی از فعال‌ترین تشکل‌ها در حوزه اجتماعی به‌شمار می‌رود. تلاش ما نیز این است که فعالیت‌ها و برنامه‌های خود را در چارچوب اساسنامه و قوانین جاری کشور پیش ببریم.

 

موسوی‌چلک همچنین افزود: برخی از شکایت‌هایی که به دست ما می‌رسد همان روز پاسخ داده می‌شود. البته برخی شکایات ممکن است که به بررسی طولانی‌تری نیاز داشته باشند ولی به طور عادی زمان بررسی به شکایات خود را به 15 روز کاهش داده‌ایم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: