• یکشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 961-4185-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری زنجان عنوان‌ کرد:

رسیدگی به صلاحیت داوطلبان در هیئت نظارت تا 31 فروردین‌ماه


مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری زنجان با بیان اینکه جریان رسیدگی به صلاحیت داوطلبان شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در هیئت نظارت تا 31 فروردین ادامه دارد، گفت: صلاحیت 97 درصد از شرکت‌کنندگان در هیئت اجرایی تایید شده است.

 

بهروز مهدوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: متقاضیانی که صلاحیت آن‌ها در هیئت نظارت رد می‌شود می‌توانند اعتراض خود را برای بررسی مجدد اعلام کنند و 10 روز فرصت وجود دارد تا به موارد رسیدگی شود.

 

وی با اشاره به اینکه صلاحیت 97 درصد از شرکت‌کنندگان در هیئت اجرایی تایید شده است، افزود: بیشترین دلیل رد صلاحیت 3 درصد باقی‌مانده مربوط به مدرک تحصیلی و محکومیت‌های مالی می‌شود و مواردی در رابطه با تخلفات انتخاباتی و تبلیغات زودهنگام نداشته‌ایم.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه ثبت‌نام کنندگان برای حضور در شوراهای اسلامی شهر و روستا باید منطبق با قانون رفتار کنند، افزود: بر اساس قانون، تبلیغات انتخاباتی تا زمان مقرر ممنوع است و با توجه به نظارت‌های انجام شده در صورتی که افرادی از این قانون تخطی کنند قطعا در تایید صلاحیت مدنظر قرار می‌گیرد.

 

مهدوی با تاکید بر اینکه هیچ‌کس برای تبلیغات انتخاباتی حق استفاده از امکانات دولتی را ندارد، گفت: نسبت به این موضوع حساسیت خاصی داریم و اجازه نمی‌دهیم کسی از این امکانات برای تبلیغات انتخاباتی بهره ببرد. همچنین همه تلاش خود را به‌کار خواهیم گرفت تا آرای مردم را که حق‌الناس است پاسداری کنیم؛ چراکه همه مسئولان امر معتقدند انتخابات باید پرشور و در فضایی کاملا رقابتی و سالم برگزار شود.

 

وی ادامه داد: حفظ بی‌طرفی و عدم جانب‌داری و رعایت قوانین سرلوحه امور است و امیدواریم در وظایف محوله بتوانیم به وظایف‌مان به‌درستی عمل کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: