• یکشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-18014-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان:

ارتقای ایمنی راه‌ها اولویت امروز حوزه راهداری است


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: ارتقای ایمنی راه‌ها اولویت کاری امسال است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، ایرج دست‌نشان در جمع خبرنگاران افزود: هر چند عمده تصادفات جاده‌های استان ناشی از رفتار پرخطر رانندگان است اما در برخی مواقع هر چند اندك و محدود، راه هم در بروز و هم در شدت تصادف نقش دارد، از این رو انجام اقدامات اولیه برای ارتقای ایمنی راه‌های استان نقش مهمی در ارتقای ایمنی جاده‌ها ایفا می‌کند.

 

وی تصریح کرد: حاشیه امن راه‌ها و جاده‌ها می‌تواند نقش به‌سزایی در تردد ایمن و کاهش خسارات جانی و مالی سوانح احتمالی داشته باشد. همچنین اصلاح مسیرهای پرخطر نقش کلیدی در اجرایی شدن طرح‌های ایمنی و ترافیک دارد و رعایت ضوابط قانونی از سوی ساکنان حریم راه‌ها و نظارت بر اجرای قوانین توسط مسئولان امر، نقش موثری در کاهش سوانح جاده‌ای و افزایش ایمنی مسافران خواهد داشت و این امر از سوی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان دنبال می‌شود.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان تاکید کرد: ارتقای حفاظ ایمنی میانه راه‌ها و نواحی پل و پرتگاهی در آزادراه زنجان ـ تبریز، طراحی و اجرای روشنایی طولی نقاط مه‌گیر و تقاطعات حادثه‌خیز و گردنه‌ها، همچنین تابلوهای اطلاعاتی راه‌ها در آزادراه‌های زنجان ـ قزوین، زنجان ـ تبریز و ترانزیت زنجان ـ قزوین و زنجان ـ میانه در کنار ارتقای علایم ایمنی الزامی راه‌ها در همه محورهای مواصلاتی سطح استان زنجان، از جمله برنامه‌هایی است که در دستور کار امسال قرار دارد.

 

دست‌نشان با اشاره به ارتقای کیفیت وسائط نقلیه عمومی از طریق برندسازی شرکت‌ها، اظهار کرد: استفاده از دوربین‌های ثبت تخلف و سامانه پیمایش هوشمند تردد ناوگان (سپهتن) در ناوگان اتوبوس‌های استان شروع شده و در آینده همه ناوگان عمومی استان زنجان را تحت پوشش قرار خواهد داد.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با بیان اینکه در طرح نوروزی امسال شاهد نزدیک به هشت میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان زنجان بودیم، افزود: از این میزان تردد، 87 درصد مربوط به وسائط نقلیه سبک و 13 درصد نیز مربوط به وسائط نقلیه سنگین بوده است.

 

وی تاکیدکرد: استان زنجان دارای 47 نقطه پرتصادف است که از این میزان هفت پروژه با اعتباری حدود 20 میلیارد تومان در حال رفع مشکل و 28 نقطه دیگر نیز آشکارسازی شده است. در کنار این موارد، طرح‌های هفت‌گانه ارتقای ایمنی با جدیت از سوی این اداره‌کل پیگیری و اجرا می‌شود.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌ها و فرهنگ‌سازی در این زمینه باعث شد تا آمار تلفات دانش‌آموزان مدارس حاشیه راه‌ها در استان زنجان به صفر برسد. همچنین طرح‌های ارتقای ایمنی عابران و سرنشینان، موتورسواران، ادوات کشاورزی و وانت‌بارها در سال جدید نیز با جدیت دنبال می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: