• دوشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-18414-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان:

آموزش‌های امدادی بین آحاد جامعه ضعیف است


مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان تاکید کرد: آموزش‌های امداد و نجات بین آحاد جامعه ضعیف است و باید تقویت شود.

 

شهرام میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در راستای گسترش آموزش‌های امداد و نجات بین اقشار مختلف، برنامه‌های آموزشی متعددی خواهیم داشت که از جمله آن‌ها می‌توان طرح خادم را نام برد؛ در واقع آموزش طرح خادم به‌صورت منزل به منزل یکی از طرح‌هایی است که به زودی شروع می‌شود و می‌تواند سطح آمادگی مردم را در برابر مخاطرات افزایش چشم‌گیری دهد.

 

این مسئول ادامه داد: طرح خادم در راستای افزایش آگاهی‌های عمومی است و امیدواریم که شرایط را برای کاهش خطرپذیری و افزایش تاب‌آوری جامعه بهبود ببخشد؛ در واقع، در طرح خادم که آموزش خانواده برای مقابله با مخاطرات است، مربیان با مراجعه به درب منازل آموزش‌های همگانی را به اعضای خانواده ارایه می‌دهند.

 

وی افزود: استان زنجان باید در ارائه آموزش‌های همگانی و کمک‌های اولیه قطب برتر کشور باشد. این در حالی است که ماده 92 قانون برنامه توسعه ششم در خصوص آموزش‌های همگانی وظیفه‌ای بر دوش جمعیت هلال‌احمر گذاشته شده که نشان از اهمیت این موضوع دارد.

 

میرزایی خاطرنشان کرد: چتر آموزش‌های همگانی در هلال‌احمر، طرح خادم است و آموزش‌های همگانی و آموزش تخصصی و داوطلبان از یکدیگر جدا نیستند؛ به عبارتی ما زیر چتری زندگی می‌کنیم که در راستای سرمایه‌های اجتماعی گسترده شده است و مردم باید شیرینی حضور هلال‌احمر را در زندگی روزمره خود لمس کنند.

 

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان در ادامه یادآور شد: استان زنجان، هفت مرز مشترک با سایر استان‌ها دارد و در خصوص تقویت و توسعه شبکه امداد و نجات خود گام‌های مهمی بردارد. در این راستا کمک و حمایت مسئولان نقش چشم‌گیری ایفا می‌کند؛ در واقع با پشتیبانی مسئولان و تخصیص اعتبار برای تامین تجهیزات بیشتر، زمینه برای توسعه شبکه امداد و نجات کشور فراهم می‌ شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: