• دوشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 961-4485-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان:

دانش‌آموزان، فرصت طلایی برای مقابله با جنگ‌نرم هستند


فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان اظهار کرد: دانش‌آموزان فرصت طلایی برای مقابله با جنگ‌نرم هستند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سردار جهانبخش کرمی در مراسم تودیع و معارفه مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان با اشاره به اینکه بسیج دانش‌آموزی مجموعه مشترک سپاه و آموزش و پرورش است، گفت: آموزش و پرورش خانواده گسترده‌ای را در سراسر کشور دارد و امروز باید از این نعمت و جمعیت دانش‌آموزی که ذخیره نظام و آینده‌سازان کشور هستند به نحو احسن استفاده کرد تا ارزش‌های اسلامی را در بطن این جمعیت نهادینه کرد و راه سیدالشهدا (ع) را ادامه داد.

 

وی با اشاره به اینکه فرصتی که این قشر در آموزش و پرورش فراهم می‌آورد، فرصتی طلایی است، ادامه داد: سپاه و آموزش و پرورش باید از این فرصت نهایت استفاده را ببرند و برای این قشر برنامه داشته باشند و زمینه تعلیم و تعلم آنان در شأن نظام و انقلاب را فراهم کنند.

 

کرمی افزود: دشمنان انقلاب و اسلام همواره، برای تهاجم فرهنگی و تغییر اراده جوانان ارزش‌های اسلامی را هدف داده‌اند و اینک زمان آن است که به کمک این قشر مقابل تهاجم‌ها ایستادگی کنیم. همچنین دشمن به واسطه تهاجم نامرئی تلاش می‌کند روحیه صمیمی که در قشر دانش‌آموز وجود دارد را از بین ببرد و در این زمینه هدف‌دار کار می‌کند، اینجا است که باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم و از ورود نظام وارداتی جلوگیری کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: جوانان ما نیاز به الگوسازی دارند و باید از میان ۳۶ هزار شهید دانش‌آموزی که جان خود را تقدیم نظام جمهوری اسلامی کردند برای آن‌ها الگوهایی را استخراج کنیم.

 

در ادامه این مراسم، مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان نیز گفت: اگر پایگاه‌های بسیج در قالب آموزش و پرورشی خود بتوانند به خوبی کار کرده و تفکر بسیجی را به قشر دانش‌آموز تزریق کنند، می‌توانیم تعلیم و تعلم را به بسیج و دیدگاه بسیجی را به بدنه آموزش و پرورش وارد کنیم.

 

حجت‌الاسلام علی متین خاطرنشان کرد: معلم نباید در بدنه آموزش و پرورش جناحی عمل کند و در واقع باید یک دید فراجناحی داشته باشد؛ چرا که نظام جمهوری اسلامی امروز نیاز به جناح ندارد، بلکه فردی انقلابی می‌خواهد و مقام معظم رهبری همواره تاکید داشته‌اند که دید جناحی در آموزش و پرورش یک آسیب است.

 

در ادامه، معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به جمعیت ۱۸۰ هزار نفری دانش‌آموزان استان، گفت: در حدود ۱۵ هزار فرهنگی در بدنه آموزش و پرورش استان در حال فعالیت بوده و عنصر معلم به‌عنوان عنصر نخست در مقام تعلیم و تربیت و پایش‌های علمی شناخته می‌شود، از همین منظر از نظر مقبولیت اداری در استان با فاصله زیادی از سایر ادارات به عنوان اداره مورد اعتماد مردم شناخته شده است.

 

محمود عباسی افزود: سند تحول بنیادین طرحی است که به‌عنوان میثاق ملی آموزش و پرورش سعی دارد که انسان و به متعاقب آن تعلیم و تعلم را از سیستم تک‌بعدی خود خارج کند و برنامه‌ای را برای انسان چند ساعتی فرا روی ما قرار بدهد و اگر جوهره سند تحول بنیادین را نگاهی بیاندازیم خواهیم دید که تربیت انسان در بعد دانش‌آموزی خود را به منصه‌ظهور می‌گذارد و انعکاسی از آرمان رهبر معظم انقلاب را در خود جای داده است که در استان این طرح بومی‌سازی و برای تحقق دستاوردهای آن قدم نایب برداشته شده است.

 

وی با اشاره به اعزام 5500 دانش‌آموز به طرح راهیان‌نور افزود: امسال توانستیم ۴۷ درصد نسبت به سابق دانش‌آموزان را بیشتر جذب کنیم. همچنین طرح‌های موفقی را در زمینه طرح هجرت و همیار پلیس و همیار طبیعت را در آموزش و پرورش محقق کنیم.

 

به گزارش ایسنا، در این جلسه محسن احمدی‌تبار تودیع و هادی توفیقی به‌عنوان مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان زنجان معارفه شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: