• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-19014-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

بهره‌مندی 6497 مددجو از آموزش‌های فنی‌ و حرفه‌ای در زنجان


معاون خودکفایی و اشتغال اداره‌کل کمیته امداد استان زنجان گفت: به‌منظور اشتغال‌زایی برای مددجویان، 6497 مددجو از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برخوردار شدند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، منصور عبادی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مشاوره‌های شغلی به مددجویان با هدف پایدارسازی طرح‌های اشتغال ارائه می شود، اظهار کرد: یكی از مهم‌ترین اقدامات كمیته امداد در راستای توانمندسازی مددجویان، اشتغال‌زایی برای آن‌ها است. این در حالی است که به‌منظور اثربخشی طرح‌های اشتغالزایی در اقتصاد خانواده و ایجاد درآمد پایدار برای آن‌ها، کارشناسان فنی پس اجرای طرح، روند اجرا را به صورت مستمر نظارت و ارزیابی می کنند.

 

این مسئول ادامه داد: در این بازدیدها، علاوه بر ارائه مشاوره‌های شغلی و فنی به مجریان طرح‌های اشتغال، مشکلات احتمالی پیش روی مجریان در حوزه‌های مختلف ازجمله بازاریابی بررسی و راهکارهای لازم ارائه می‌شود.

 

وی با بیان اینکه بازدیدها به‌صورت دوره‌ای و در فواصل شش‌ماهه انجام می‌شود، افزود: در طول بازدید، توانمندی مددجویان شناسایی می‌شود و راهکارهای پایدارسازی طرح‌ها و توسعه کمی و کیفی ارائه می‌شود. در طول سال گذشته نیز طرح‌های اشتغالزایی مددجویی استان، 26 هزار و 544 بار تحت نظارت و ارزیابی قرار گرفته است.

 

عبادی با بیان اینكه از دیگر برنامه‌های حوزه اشتغال که با هدف توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش اجرا می‌شود، استفاده از ظرفیت واحدهای صنعتی و تولیدی در اشتغال مددجویان است، خاطرنشان کرد: در طول سال گذشته 362 نفر از مددجویان زیرپوشش کمیته امداد استان از این طریق صاحب شغل شدند؛ در واقع اجرای این طرح موجب می‌شود که خانواده با برخورداری از درآمد مستمر و ارتقای سطح اقتصاد به خودکفایی رسیده است، توانمند و از بدنه حمایتی كمیته امداد خارج شود.

 

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان زنجان با اشاره به ایجاد اشتغال برای 2248 نفر از مددجویان زیرپوشش در سال گذشته، افزود: در فرآیند ایجاد اشتغال در کمیته امداد ابتدا خانواده‌ها استعدادسنجی می‌شوند و پس از شناسایی خانواده‌های مستعد بر حسب نوع توانمندی و علاقه افراد آموزش‌های مرتبط با نوع شغل ارائه می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: