• سه شنبه ۲۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-19314-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

نیروی انسانی، سرمایه عظیم و باارزش آموزش و پرورش است


نماینده عالی دولت در استان زنجان گفت: نیروی انسانی، سرمایه عظیم و با ارزش آموزش و پرورش است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه نیروی انسانی، سرمایه عظیم و با ارزش آموزش و پرورش است ولی توزیع آن‌ها اصلا متناسب نیست، اظهار کرد: اصل تفویض اختیار منابع مالی و نیروی انسانی کار پسندیده‌ای است و مورد ستایش و حمایت است. به همین خاطر شورای آموزش و پرورش تا تحقق کامل دستورالعمل با مدیریت آموزش و پرورش همراه خواهد بود.

 

استاندار زنجان ادامه داد: تا آغاز سال تحصیلی جدید پنج ماه فرصت باقی است و نباید این فرصت را از دست داد. در همین مدت زمان می‌توان با تکیه بر تفویض اختیاری که در خصوص منابع مالی و نیروی انسانی صورت گرفته است، این دو مولفه را تا حدودی اصلاح کرد.

 

وی افزود: وقتی سال 82 بحث استخدام حق‌التدریسی‌ها در دستور کار قرار گرفت ما به شدت مقابله کردیم؛ چرا که این نیروها در تهران و مراکز استان‌ها به نام مناطق محروم استخدام می‌شدند ولی هیچ‌کدام به مناطق محروم نمی‌رفتند. با این وجود متاسفانه استخدام‌ها شکل گرفت و به همین روند ادامه یافت.

 

درویش‌امیری با تاکید بر اینکه در طرح واگذاری اختیارات اداری، مالی و نیروی انسانی به استان‌ها هیچ نیرویی تعدیل نخواهد شد، تصریح کرد: در حال حاضر فرصت خوبی پیش آمده و باید توزیع نیروها را اصلاح کرد. البته اجرای طرح تفویض اختیارات اداری و مالی و نیروی انسانی تا حدودی سخت است ولی باید اجرایی شود.

 

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: اگر بخشی از منابع مالی از بند (و) به سایر بندها منتقل شود صرفه‌جویی خوبی صورت گرفته است؛ چرا که در سایر بخش‌ها کمبود داریم. در هر صورت آموزش و پرورش باید برنامه‌ریزی‌های خود را در رابطه با تفویض اختیارات منابع مالی و نیروی انسانی در اختیار شورا قرار دهد تا تصویب شود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان نیز در این جلسه تاکید کرد: واگذاری اختیارات اداری، مالی و نیروی انسانی به استان‌ها از برنامه‌های اصلی وزارتخانه بود.

 

مرتضی تمجیدی افزود: خوشبختانه به استان اختیاراتی داده شده تا در مورد مسائل مختلف تصمیم گیرنده باشد. تاکنون انتخاب و جابه‌جایی نیروها از جانب وزارتخانه صورت می‌گرفت و این اصلا منطقی نبود. اما با اجرایی شدن طرح تفویض اختیارات، توزیع نیروها با صلاحدید اداره‌کل آموزش و پرورش استان انجام خواهد گرفت.

 

معاون پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان نیز در ادامه با بیان اینکه استان زنجان برای اجرای طرح تفویض اختیارات داوطلب شده است، گفت: 98 درصد از اعتباراتی که به آموزش و پرورش اختصاص می‌یابد در بند (و) (حقوق و مزایای کارکنان رسمی و پیمانی) صرف می‌شود.

 

یعقوب‌علی عبادی افزود: صرف همه منابع مالی آموزش و پرورش موجب شده که بسیاری از برنامه‌های کیفی مدارس قابلیت اجرا شدن نداشته باشند. در حال حاضر نیز تعداد پرسنل نسبت به دانش‌آموزان یک به یازده است و با نرم جهانی فاصله زیادی داریم.

 

وی تصریح کرد: وزارتخانه تاکید دارد که بخشی از اختیارات به ستاد استانی و از ستاد به منطقه و مدرسه واگذار شود تا هر میزان صرفه‌جویی از قبل اجرای طرح، به محلی که صرفه‌جویی در آنجا مدیریت می‌شود، برگردد.

 

عبادی خاطرنشان کرد: باید در منابع انسانی تغییراتی صورت بگیرد و آموزش و پرورش را با کیفیت بالاتر و هزینه‌های کمتر اداره کنیم. از این رو، یکی از مطالبات ما جابه‌جایی نیروهای انسانی با ارائه آموزش‌های لازم است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: