• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 961-3791-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خرم‌دره:

مراقب نفوذ اعتقادی دشمنان در روستاها باشیم


رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خرم‌دره گفت: روستاها بهترین مکان برای ترویج فرهنگ دینی و اسلامی هستند، لذا باید از رخنه دشمنان در آن‌ها جلوگیری شود.

 

حجت‌الاسلام علی مقدمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، عنوان کرد: وجود خانه‌های عالم در روستاها و حضور روحانیون در ترویج فرهنگ دینی اسلامی، سبک زندگی با تاسی از سیره ائمه‌اطهار (ع) و پاسخ به شبهات تاثیرگذار است.

 

وی با اشاره به نقش پررنگ خانه‌های عالم در مناطق روستایی، تصریح کرد: خانه‌های عالم در روستاها به نوعی مرکز فرهنگی روستا به‌شمار می‌روند و سبب ایجاد بستر لازم جهت حضور روحانیون در مناطق روستایی و تبلیغ ارزش‌ها و احکام الهی می‌شوند که می‌تواند نقش موثری در گسترش فرهنگ اسلامی داشته باشد.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خرم‌دره، یادآور شد: ساخت خانه‌های عالم در روستاها به منظور حضور روحانیون در این مناطق جهت افزایش فرهنگ و آگاهی مردم با مسائل شرعی و احکام اسلامی امری الزامی است.

 

این مسئول تاکید کرد: وقتی روحانی به‌صورت ثابت در روستا حاضر است مردم می‌توانند در هر زمانی از وجود ایشان بهره‌مند شوند که همین نقش، ایجاد خانه‌های عالم را پررنگ می‌کند.

 

وی خاطرنشان کرد: پاسخ‌گویی به سئوالات و شبهات مردم و ترویج فرهنگ دینی و بیان احکام در جامعه به‌ویژه در روستاها امری ضروری است که با حضور روحانیون در روستاها به این امر پاسخ داده می‌شود.

 

مقدمی با تاکید بر اینکه روحانیون در تمام امور جامعه نقش کلیدی ایفا می‌کنند، تصریح کرد: حضور جدی روحانیون مستقر در روستاها موجب می‌شود تا مردم در روستا کمتر دچار مشکلات اجتماعی شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: