• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 961-3891-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

شهردار هیدج:

سرانه فضای سبز هر هیدجی ۹ مترمربع است


شهردار هیدج گفت: در حال حاضر سرانه فضای سبز هر هیدجی ۹ مترمربع است.

 

علی‌اکبر ملک محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: توسعه و گسترش فضای سبز با توجه به گسترش روزافزون جمعیت و ساخت و سازهای شهری و نیاز ضروری انسان‌ها به فضای سبز برای ایجاد تعادل اجتماعی، جسمانی و روحی، امری مهم و حیاتی به‌شمار می‌آید.

 

وی تصریح کرد: در كشوری مثل ایران كه بیشتر مناطق آن در كمربند خشك جهان واقع شده، شهرها برای مقابله با آلودگی‌های صوتی و هوا، همچنین كاهش استرس‌های محیطی بیشتر از هر نقطه دیگری به فضای سبز نیاز دارند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه فضای سبز به‌عنوان جزئی از بافت شهرها و بخشی از خدمات شهری ضرورت یافته و نمی‌توان آن را جدا از نیازهای جامعه شهری دانست، تاکید کرد: از این رو فضای سبز باید از نظر كمی و كیفی متناسب با حجم فیزیكی شهر، نیازهای جامعه و با توجه به شرایط اكولوژیكی شهر و روند گسترش آتی آن توسعه یابد تا بتواند به عنوان فضای سبز فعال بازدهی زیست محیطی مستمری داشته باشد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر سرانه فضای سبز هر هیدجی ۹ مترمربع است، تصریح کرد: این میانگین بالاتر از نرم استانی است.

 

ملک‌محمدی با بیان اینکه در حال حاضر پنج پارک در سطح شهر هیدج وجود دارد، اظهار کرد: پارک پنج هکتاری حکیم هیدجی نیز در دست احداث است که با بهره‌برداری از آن سرانه فضای سبز هر هیدجی به بیش از ۱۰ متر خواهد رسید.

 

وی با اشاره به اینکه امسال ۷۰ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل بخش‌هایی از پارک حکیم هیدجی در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: امسال تنها قسمتی از این پارک قابل بهره‌برداری خواهد بود.

 

ملک‌محمدی با اشاره به ساخت نمازخانه در پارک به‌علت نزدیکی به جاده ترانزیت، اظهار کرد: احداث جاده سلامت از دیگر امکاناتی است که برای این پارک در نظر گرفته شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: