• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-19414-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان خبر داد:

پذیرش تلفنی 73 هزار بیمار در سال گذشته


مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: پارسال بیش از 73 هزار نفر از بیماران موفق به اخذ پذیرش از طریق تلفن گویا در مراکز درمانی تامین‌اجتماعی استان زنجان شدند.

 

علی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: 20 پورت خط تلفن مستقیم به پذیرش تلفنی بیماران و بیمه‌شدگان اختصاص یافته و از این تعداد 6 خط به بیمارستان امام حسین (ع)، 8 خط به بیمارستان امید و 2 خط به پلی‌کلینیک تخصصی حکیم هیدجی اختصاص یافته است. درمانگاه‌های روزبه زنجان، شفای ابهر، شهدای خرم‌دره و سهروردی خدابنده نیز هر کدام از یک خط تلفن برخوردار هستند.

 

این مسئول ادامه داد: بهتر است بیماران برای مدیریت زمان، قبل از مراجعه به مراکز درمانی از طریق سیستم پذیرش تلفنی گویا نوبت و ساعت حضور خود را اخذ کنند؛ چرا که جلوی اجحاف احتمالی حقوق بیماران را می‌گیرد.

 

وی افزود: جلوگیری از تضییع حقوق بیماران در ارایه نوبت، تکریم شأن و منزلت مراجعان، صرفه‌جویی در وقت بیماران و از همه مهم‌تر جلوگیری از تجمع در مقابل واحدهای پذیرش و انتقال احتمالی بیماری‌های مسری به افراد سالم را از مزایای این سیستم نوبت‌دهی تلفنی به‌شمار می‌رود.

 

محمدی تاکید کرد: در حال افزایش ظرفیت‌های این سیستم هستیم تا بیمه شدگان بتوانند از لیست اسامی پزشکان عمومی و متخصصان، همچنین امکانات پزشکی و پیراپزشکی مراکز درمانی در سطح استان مطلع شوند.

 

مدیر درمان تأمین‌اجتماعی استان زنجان با اشاره به توسعه و ارتقای فناوری‌های جدید در سطح کشور، خاطرنشان کرد: خوشبختانه می‌توان سال گذشته را سال نهضت IT در سازمان تامین‌اجتماعی برشمرد؛ چرا که علی‌الخصوص در حوزه درمان زیرساخت‌هایی برای ارائه خدمات مطلوب‌تر فراهم شده که از آن جمله می‌توان حذف دفترچه، راه‌اندازی سیستم ارجاع و اجرای سیستم یکپارچه HIS را نام برد.

 

این مسئول، طرح حذف دفترچه درمانی و الکترونیکی شدن نسخ را بی‌سابقه‌ترین و عظیم‌ترین طرح در تاریخ درمان کشور برشمرد و افزود: فاز دوم این طرح که شامل موسسات و مراکز درمانی طرف قرار داد است، به سرعت در حال پیگیری است و امیدواریم تا پایان سال اجرایی و عملیاتی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: