• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 961-3991-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رئیس آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره:

معلم، محور اصلی پيشرفت هر نظام آموزشی است


رئیس آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره گفت: محور اصلی پیشرفت هر نظام آموزشی کیفیت عملكرد معلم است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، لعیا جعفری ظهر امروز در جلسه مدیران مدارس شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه معلم به‌عنوان مهم‌ترین ركن تعلیم و تربیت در تربیت ابعاد آموزشی، اعتقادی، عاطفی، اخلاقی، سیاسی، اجتماعی و معنوی دانش‌آموزان به طور مستقیم دخالت دارد، اظهار کرد: معلمان همچنین در تربیت نیروی انسانی مورد نیاز جامعه نقش به‌سزایی ایفا می‌كنند.

 

وی با تاکید بر اینکه هر گونه تحول اساسی در جامعه مستلزم متحول شدن نظام آموزشی آن جامعه است، اظهار کرد: محور اصلی پیشرفت هر نظام آموزشی، کیفیت عملكرد معلم است.

 

این مسئول عنوان کرد: معلمی تنها شغل نیست که انسان از نظر درآمد به آن نگاه کند، اظهار کرد: معلمی روشنگری، هدایت و راهنمایی قشری است که مانند یک زمین بایر آماده و پذیرای رشد و نمو هر بذری است که در آن پاشیده شود و این بستگی به ابتکار و خلاقیت معلمی دارد که این بذر را چگونه انتخاب و به چه روشی بپاشد تا ثمره خوبی داشته باشد.

 

جعفری با اشاره به جایگاه والای معلمان، تاکید کرد: معلمان در مقایسه با سایر اقشار جامعه بالاترین اعتبار و اعتماد را در بین مردم دارند.

 

این مسئول با اشاره به نزدیکی روز معلم، یادآور شد: باید سعی کنیم با برنامه‌ریزی‌های درست و خوب در هفته معلم این جایگاه را متعالی‌تر کنیم و ضمنا بستری را آماده کنیم که همه اقشار جامعه قدردان این قشر فرهیخته باشند.

 

رئیس آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره تاکید کرد: امروز باید در راه توسعه جامعه و کشور نگاه ویژه‌ای به آموزش و پرورش داشته باشیم، زیرا اگر جامعه‌ای اخلاقی و توسعه یافته می‌خواهیم باید در حوزه آموزش و پرورش با جدیت تمام تلاش کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: