• چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-3184-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان:

مغایرتی در سوخت‌های عرضه شده جایگاه‌های استان نیست


مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان گفت: مغایرتی در سوخت‌های عرضه شده از جایگاه‌های استان وجود ندارد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمود آقامحمدیان در نشست خبری اظهار کرد: شركت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان از حدود سال 1316 با نام شعبه پخش زنجان به‌عنوان یكی شعب ناحیه قزوین شروع به فعالیت کرد و پس از تغییرات سازمانی و با تشكیل شركت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، یكی از چهار شركت اصلی وزارت نفت در اوایل سال 1368 با تغییر منطقه قزوین از ناحیه به منطقه، زنجان نیز با عنوان ناحیه به فعالیت خود ادامه داد.

 

این مسئول ادامه داد: زنجان از اواخر سال 1372 از منطقه قزوین جدا شده و یكی از مناطق مستقل شركت با سه ناحیه (مركزی، خدابنده و ابهر) و یک انبار با حجم ذخیره‌سازی ۱۰۲ میلیون لیتر و 53 جایگاه روزانه با توزیع حدود ۲.۵ میلیون لیتر فرآورده‌های نفتی برای مصارف حمل و نقل، صنایع، كشاورزی و مصارف حرارتی روستایی و ۴۳۰ هزار مترمكعب گاز طبیعی در بخش حمل و نقل در شاهراه ترانزیتی شمال‌غرب كشور با همسایگی هفت استان فعالیت دارد.

 

وی با بیان اینکه انبار نفت شهید تندگویان زنجان در 12 کیلومتری ضلع غربی استان زنجان قرار دارد، خاطرنشان کرد: این انبار با ظرفیت گنجایش عملیاتی ۱۰۲ میلیون لیت سوخت‌رسانی به سه ناحیه تحت پوشش استان را به عهده دارد و به طور متوسط تعداد 120 نفتکش از انبار خارج وبه مجاری عرضه و مصرف کننده ارسال می‌شود.

 

آقامحمدیان با اشاره به اینکه در بین مردم موضوعی که در رابطه با تفاوت کیفیت بنزین‌های عرضه شده از جایگاه‌های مختلف در استان وجود دارد صحیح نیست، یادآور شد: بنزینی که در استان توزیع می‌شود سطح کیفی برابر با استاندارد کشوری دارد و این بنزین همه از یک مبداء و یک ناوگان به استان وارد می‌شود و هیچ مغایرتی در کیفیت بنزین‌های عرضه شده در جایگاه‌های استان نیست.

 

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان، از مصرف 15 میلیون و 400 هزار لیتری بنزین در دوره زمانی تعطیلات نوروزی در استان خبر داد و تصریح کرد: این دوره زمانی از ۲۶ اسفند سال گذشته تا ۸ فروردین‌ماه امسال ادامه داشت که میزان مصرف در مدت مشابه سال قبل 13 میلیون و 656 هزار لیتر بوده که این قیاس مصرف حاکی از یک روند رو به رشد 12 درصدی در میزان مصرف استان بوده است. همچنین میزان مصرف نفت‌گاز بخش حمل و نقل استان در دوره زمانی فوق در سال‌جاری 5 میلیون و 950 هزار لیتر و مدت مشابه سال قبل 4 میلیون 850 هزار لیتر بوده که این میزان هم نشان از رشد 22 درصدی دارد.

 

وی روند مصرف بنزین سوپر را در استان افزایشی دانست و گفت: روند مصرف بنزین سوپر در استان از رشد 12 درصدی برخوردار بوده به طوری که این میزان مصرف  درحدود 290 هزار لیتر و مدت مشابه سال قبل 258 هزار لیتر به ثبت رسیده است لازم به ذکر است که متوسط مصرف روزانه بنزین درتعطیلات سال جاری یک میلیون و 180 هزار لیتر و مدت مشابه سال قبل یک میلیون و 50 هزار لیتر و در نفت‌گاز حمل و نقل نیز در سال‌جاری 457 هزار لیتر و مدت مشابه سال فبل 373 هزار لیتر بوده است. همچنین متوسط مصرف روزانه بنزین درطول سال 930 هزار لیتر است که این میزان درایام تعطیلات نوروز از مرز یک میلیون لیتر فراتر می‌رود.

 

این مسئول عنوان کرد: سال گذشته در استان 146 میلیون 360 هزار مترمكعب CNG در سال 95 در استان مصرف شده است که این میزان مصرف نسبت با سال 94 ازیک افزایش 10 درصدی برخوردار بوده است که علت این رشد را می‌توان در مدار بودن همه جایگاه‌های CNG استان با حداكثر ظرفیت، تمایل بیشتر شهروندان و مسافران به استفاده از این سوخت پاک دانست. همچنین مصرف بنزین معمولی ۴ درصد، نفت‌گاز غیرنیروگاهی ۱۱ درصد، نفت‌کوره ۱۰ درصد افزایش نسبت به سال ۹۴ و نیز مصرف نفت سفید ۶ درصد و گاز مایع ۸ درصد و نفت‌گاز نیروگاهی ۱۱ کاهش در مصرف نسبت به سال ۹۴ داشته‌اند و در مجموع مصرف فرآورده‌های نفتی در استان در سال گذشته ۸ درصد نسبت به سال ماقبل افزایش یافته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: