• پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-3484-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان زنجان:

از ابزارهای بودجه به درستی استفاده کنیم


رئیس سازمان برنامه و بودجه استان زنجان اظهار کرد: عدم استفاده درست و مناسب از ابزارهای بودجه، بخش عمده‌ای از مشکلات کشور را به خود اختصاص داده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، شهرام طهماسبی در نشست خبری با اشاره به اینکه استان زنجان یک برنامه استراتژیک را در دستور کار دارد که باید تا پایان امسال آن را عملیاتی کند، افزود: در بخش‌های وصول درآمدهای استان، عملکرد ستاد در حوزه درآمد، عملکرد استان در حوزه واگذاری بخش دولتی، حساب های اقتصادی و ساختار و استخوان‌بندی استان نیز اقداماتی صورت گرفته است و از همین منظر ردیف‌های بودجه‌ای برای محور توسعه استان در نظر گرفته شده است.

 

وی ادامه داد: اگر برنامه عملیاتی برای استان نباشد، نه ارزیابی بوده و نه برنامه‌ها به درستی انجام خواهد شد.

 

طهماسبی افزود: نوعی چارچوب‌گذاری برای برنامه‌های استان‌ها در نظر گرفته شده است و در تلاش هستیم که با این همفکری و هم‌گرایی بتوانیم چارچوب‌های کاری را تسریع بخشیده و آن را روان کنیم.

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان زنجان با اشاره به اینکه به نظام اداری و سیستم آن اعتقاد داریم، تصریح کرد: امروز اگر کشور با مشکلات عظیم مواجه است، به این خاطر است که از ابزارهای بودجه به درستی و مناسب استفاده نشده و از آن به شکل مناسب بهره‌برداری نکرده‌ایم.

 

وی با اشاره به برخی از پروژه‌های ناقص مانده از سال قبل که مربوط به ستاد اقتصاد مقاومتی بود، افزود: در نخستین جلسه نیز تأکید بر این بود که تا زمانی که اقتصاد مقاومتی را متوجه نباشیم و اقتصادی مقاومتی را به عنوان یک علم در نظر نگیریم، نمی‌توانیم آن را به درستی اجرایی کنیم.

 

طهماسبی با اشاره به اینکه وقتی چارچوب ذهنی شکل گرفت، خود اقتصاد مقاومتی نیز تحقق پیدا خواهد کرد، گفت: در زمینه پروژه‌های اقتصاد مقاومتی باید بازنگری درستی انجام شده و نسبت به اجرا کردن آن اقدام کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه بحث شهرک سایبری برای دستگاهی که انجام دهنده آن است، هنوز مشخص نیست، اضافه کرد: اگر این امر مشخص نشود، اجرا کردن آن ممکن نخواهد بود.

 

طهماسبی افزود: آنچه به عنوان مالیات از مردم گرفته می‌شود، بخشی مربوط به اصناف و بخشی نیز مربوط به کارکنان دولت است و با توجه به اینکه درآمدهای استان و به‌ویژه مالیات به ساختار اقتصادی بستگی دارد که این مهم نیز در استان در جریان است و بدیهی است که استان‌های مختلف به لحاظ اقتصادی، اشتغال و ابعاد درآمدی با هم یکسان نباشند و اگر مالیاتی تعریف می‌شود، باید متناسب با ظرفیت‌های استان باشد.

 

وی گفت: هر سال تعداد واحدها و افرادی که وارد بازار کار می‌شوند، افزایش می‌یابد و از همین جهت است که تا امروز نظام درآمد و هزینه تغییر یافته است و وقتی این نظام تغییر کند، دیدگاه‌ها نیز تغییر خواهد کرد.

 

طهماسبی افزود: وقتی بحث درآمد افزایش پیدا می‌کند، ما در تلاش نیستیم که مالیات را افزایش دهیم و بدیهی است که در این بخش تعدادی از افراد نیز باشند که از امکانات استفاده کرده و فرار مالیاتی داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: