• شنبه ۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 962-491-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

/انتخابات 96؛ حماسه‌ای دیگر در راه است/

پیش‌بینی 48 شعبه اخذ رای در خرم‌دره


فرماندار خرم‌دره گفت: 48 شعبه اخذ رای برای جمع‌آوری آرای مردم در انتخابات 29 اردیبهشت‌ماه در این شهرستان پیش‌بینی شده است.

 

حجت محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به دستور شروع انتخابات از سوی وزارت کشور و تشکیل جلسه هیئت اجرایی انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و تعیین تعداد و محل استقرار شعبه‌های ثبت‌نام و اخذ رأی در شهرستان، عنوان کرد: در این جلسه 48 شعبه اخذ رای برای جمع‌آوری آرای مردم شهرستان در انتخابات 29 اردیبهشت‌ماه امسال پیش‌بینی و به تصویب رسید که از این تعداد، 33 شعبه ثابت شهری و 12 شعبه ثابت روستایی بوده و یک شعبه سیار شهری و دو شعبه نیز به صورت سیار روستایی پیش‌بینی شده است.

 

وی در ادامه با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات 29 اردیبهشت‌ماه امسال‌ در کشور، تصریح‌کرد: در پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، استقبال خوبی را در زمینه ثبت‌نام داوطلبان شوراها در این دوره شاهد بودیم، به طوری که در شهر خرم‌دره 67 نفر در انتخابات این دوره شوراها ثبت‌نام کردند که با افزایش 50 درصدی نسبت به دوره قبل مواجه بوده است و در بحث روستاها نیز با توجه به تعداد ثبت‌نامی‌ها شاهد افزایش 20 درصدی بودیم.

 

این مسئول با اشاره به موضوع تایید صلاحیت‌ها در این شهرستان، تصریح کرد: در بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و هیئت‌ اجرایی و مراکز چهارگانه بیش از 98 درصد از داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا، در هیئت‌ اجرایی تایید صلاحیت شده‌اند.

 

فرماندار شهرستان خرم‌دره یادآور شد: طبق ماده 48 قانون انتخابات شوراها، هیئت‌های نظارت شهرستان و بخش، تا ۳۱ فروردین‌ماه فرصت بررسی صلاحیت آن دسته از داوطلبانی را که در هیئت‌ اجرایی تایید صلاحیت شدند، را داشتند.

 

این مسئول همچنین ادامه داد: هیئت‌ نظارت شهرستان‌ و بخش‌، یکم اردیبهشت نظر خود را به هیئت‌ اجرایی شهرستان‌ و بخش‌اعلام کرد و دوم اردیبهشت‌ماه نیز مراتب تایید یا رد صلاحیت به داوطلبان ابلاغ خواهد شد.

 

محمدی با بیان اینکه بر اساس آئین‌نامه‌ها و مقررات در این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، تعداد اعضای شورای شهر از 9 نفر به 7 نفر کاهش می‌یابد، اظهار کرد: در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی روستا نیز 4 روستا از شورای 5 نفره برخوردار خواهد شد و در الباقی روستاهای شهرستان نیز که انتخابات در آن‌ها برگزار می‌شود، شورای 3 نفره خواهند داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: