• شنبه ۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 962-591-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان زنجان:

تاثیر فعالیت‌های بنیاد مسکن در روستاها، انکارناپذیر است


فرماندار شهرستان زنجان اظهار کرد: اقدامات و فعالیت‌های قابل توجه بنیاد مسکن موجب شده نظام فنی و ساخت و سازهای روستایی قوت بگیرد، لذا تاثیرات مثبت این نهاد در توسعه روستا غیرقابل انکار است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، رسول بیات در دیدار با مسئولان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان زنجان گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یکی از نهادهای انقلابی ماندگار و اثرگذاری است که اثرات آن روز به روز بیشتر مشخص می‌شود.

 

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یکی از عوامل تاثیرگذار در حمایت از دهیاری‌ها جهت پیشرفت روستاها است، افزود: یکی از دغدغه‌های موجود و مهم، کاهش فاصله بین روستا و شهر، تقویت مدیریت روستایی و افزایش اقتصاد روستایی است که در این میان مسئولان می‌توانند نقش به‌سزایی برای حل این مشکلات و ارائه خدمتی ماندگار برای نسل حاضر و نسل‌های آینده داشته باشند، خدمتی که بسیاری از ابعاد آن تنها در اثر وقوع حوادث و پیشگیری از حوادث احتمالی ناشی از آن به وجود می‌آید.

 

بیات به سنددار کردن املاک روستایی اشاره کرد و ادامه داد: اگر می‌خواهیم به روستاها و ساکنان آن اهمیت داده و به روستاییان و مالکان خانه‌های روستایی وابستگی و هویت بخشیم باید اقدامات موثری در زمینه سنددار کردن املاک روستایی صورت گیرد، زیرا هر اندازه که این احساس هویت و تعلق بیشتر شود قطعا در ماندگاری جمعیت در روستاها موثر بوده و تاثیر مثبتی در معاملات اقتصادی روستاها خواهد داشت.

 

فرماندار شهرستان زنجان در ادامه با اشاره به اینکه اجرای طرح‌های هادی در شهرستان زنجان پیشرفت مطلوبی داشته است، تصریح کرد: در طراحی و اجرای طرح‌‌های هادی باید توجه داشت که این طرح‌ها متناسب با نیاز روستاها باشد؛ چرا که رضایت‌مندی روستاییان در این زمینه از ارزش و اهمیت بسیاری برخوردار است.

 

وی به یکی از دلایل توجه به روستاها از منظر گردشگری اشاره کرد و گفت: منظر شهری تفاوت‌های بسیاری با روستا دارد، لذا باید در معماری‌ها توجه ویژه‌ای به این امر شود تا کارکرد روستایی، نمود بهتری داشته باشد و ضروری است برای حفظ شکل و مبلمان روستایی اقدامات مطلوبی از سوی مسئولان صورت پذیرد.

 

بیات با تاکید بر اینکه با ایجاد وحدت رویه می‌توان رضایت‌مندی عموم جامعه را جلب کرد، یادآور شد: دولت در زمینه تامین مسکن اجتماعی نیز اقدامات اساسی و مهمی انجام داده است.

 

در ادامه این دیدار، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان زنجان، ساخت و ساز مطلوب روستایی را یکی از محورهای فعالیت این نهاد انقلابی دانست و گفت: در این راستا بحث مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی جزو موارد اولویت‌دار محسوب می‌شود، به طوری که تاکنون بیش از 11 هزار واحد، مقاوم‌سازی شده و بقیه واحدها نیز در حال پیگیری است.

 

محمدرضا شکیبایی همچنین ایجاد و فعالیت نظام فنی روستایی و سنددار کردن املاک روستایی از دیگر اقدامات این حوزه برشمرد و گفت: تاکنون بیش از 50 درصد املاک روستاهای شهرستان زنجان سنددار شده است.

 

وی تصریح کرد:تهیه و مطالعه طرح هادی و اجرای آن از دیگر اقدامات انجام گرفته در این نهاد است که از بین 213 روستا تاکنون در 127 روستا فعالیت‌ها آغاز و بخشی از فازهای این طرح‌ها اجرا شده و علاوه ‌بر این، فاز یک طرح هادی در بیش از پنج درصد از روستاهای شهرستان زنجان به اتمام رسیده است. در این زمینه اعتبارات دهیاری‌ها تاثیر ویژه‌ای در پیشرفت طرح‌ها داشته است.

 

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان زنجان یادآور شد: احداث تاسیسات روستایی و نیز پیگیری مبحث گردشگری روستاها از دیگر مواردی است که در راس امور قرار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: