• یکشنبه ۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-387-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خبر داد:

اجرای بیش از 45 عنوان برنامه فرهنگی و هنری در سال‌جاری


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرای بیش از 45 عنوان برنامه فرهنگی و هنری در طول امسال خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، ناصر مقدم در نشست خبری با اشاره به این‌که برنامه‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در قالب برنامه‌های ملی، استانی، شهرستانی و منطقه‌ای اجرا خواهد شد، اظهار کرد: برنامه‌های مذکور مضامین ترویج ارزش‌ها، تحقق گفتمان اقتصاد مقاومتی و تحقق حقوق شهروندی را شامل می‌شود. علاوه بر این تعدادی از برنامه‌ها نیز توسط دبیرخانه فرهنگی و هنری اداره‌کل پایه‌ریزی شده است.

 

این مسئول با بیان این‌که اعتبارات فرهنگی استان زنجان پاسخ‌گوی نیازهای به حق جامعه فرهنگ و هنر استان نیست، ادامه داد: متاسفانه همواره درصد کمی از اعتبارات استان به فعالیت‌های فرهنگی و هنری اختصاص می‌یابد و چندین دستگاه نیز از آن بهره‌مند می‌شوند. البته ما سعی می‌کنیم که برای اجرای برنامه‌ها نهایت صرفه‌جویی را داشته باشیم ولی اعتبارات استان کفاف نمی‌دهد.

 

وی با تاکید بر این‌که امیدواریم استانداری و سازمان برنامه و بودجه به تناسب اعتبارات تخصیص یافته به اداره‌کل ارشاد با برنامه‌ها کمک کنند، افزود: در سه ماه نخست امسال 9 برنامه استانی خواهیم داشت که دو مورد از آن‌ها با عناوین مراسم پاسداشت هنر موسیقی آشیقی و همایش ماه‌نشان در امتداد فرهنگ برگذار شده و 7 مورد نیز در زمان باقی‌مانده اجرا خواهد شد.

 

مقدم تصریح کرد: چهارمین جشنواره بزرگ قرآنی، فرهنگی و هنری رمضان، همایش داعیان راستین، تجلیل از مدیران و مربیان برتر قرآنی، همایش نادیان ماندگار و مراسم جشن انتشار فصل‌نامه فرهنگی زنجان برنامه‌هایی است که تا پایان خرداد برگزار خواهد شد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان این‌که ارکستر ملی ایران با هنرمندی محمد اصفهانی روزهای 21 و 22 اردیبهشت در زنجان روی صحنه می‌رود، افزود: اعزام علاقه‌مندان حوزه فرهنگ و هنر و رسانه به نمایشگاه کتاب تهران و تماشای فیلم ماجرای نیمروز، از دیگر برنامه‌هایی است که تا پایان سه ماه نخست امسال برگزار خواهد شد.

 

این مسئول در ادامه در خصوص صدور مجوز برای نشریات، یادآور شد: سال‌های گذشته صدور مجوز انحصاری شده بود و متقاضی باید مدت زمان زیادی را برای اخذ مجوز انتظار می‌کشید ولی در حال حاضر، روند صدور مجوز معمولی‌تر شده و متقاضیان در حدود سه ماه بعد از ثبت‌نام در سایت www.e-rasaneh.ir و ارائه مدارک، مجوز خود را دریافت می‌کنند؛ به عبارتی صدور و یا عدم صدور مجوزها خلیلی زود تعیین تکلیف می‌شود و متقاضی زمان زیادی را از دست نمی‌دهد.

 

وی تصریح کرد: نشریاتی که در طول سال، به تعداد نصف به علاوه یک شماره منتشر نکنند مشمول ماده 16 قانون مطبوعات شده و از چرخه انتشار حذف می‌شوند. در حال حاضر روند مطبوعی در حوزه مطبوعات وجود دارد و کمیت نشریات استان در طول چند سال گذشته تغییر چندانی نکرده است.

 

مقدم خاطرنشان کرد: تعدد نشریات دستاورد ارشاد نیست و ما فقط روند انتشار نشریات را آسان‌تر کرده‌ایم. البته واجدان شرایط انتشار نشریات باید زمانی که برای اخذ مجوز درخواست می‌دهند، منابع مالی خود را تعیین کنند؛ چراکه این مسئله برای هیئت نظارت خیلی مهم است و ما نمی‌توانیم از نظر مالی هیچ کمکی بکنیم؛ در واقع این انتظار در کشور عملی نیست و با توجه به رشد سریع رسانه‌های غیرمکتوب، نشریات باید قبل از اقدام، روی منابع مالی خود تعقل بیشتری داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: