• دوشنبه ۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 962-1191-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

/انتخابات 96؛ حماسه‌ای دیگر در راه است/

ممنوعیت استفاده از امکانات دولتی و عمومی برای تبلیغ نامزدهای انتخاباتی


فرماندار خرم‌دره گفت: بر اساس ماده 68 قانون انتخابات ریاست‌جمهوری و ماده 62 آیین‌نامه اجرایی قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هرگونه استفاده از امکانات دولتی و عمومی برای تبلیغ نامزدهای انتخاباتی ممنوع است.

 

حجت محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه طبق قانون تهیه و انتشار آگهی اسامی نامزدهای نهایی انتخابات شوراها 18 تا 20 اردیبهشت‌ماه اطلاع‌رسانی خواهد شد، تاکید کرد: زمان تبلیغات انتخابات شوراها 21 تا 27 اردیبهشت‌ماه است و در مدت تبلیغات هرگونه تخریب، تهمت و افترا در تبلیغات انتخاباتی چه در فضاهای عینی و چه در فضاهای مجازی غیر قانونی و قابل پیگیری است.

 

وی با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری که همزمان با انتخابات شورا برگزار خواهد شد، اظهار کرد: با توجه به اعلام اسامی احراز صلاحیت شش نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری از سوی شورای نگهبان، تبلیغات انتخاباتی ریاست‌جمهوری تا ساعت 8 صبح روز پنجشنبه 28 اردیبهشت ماه خواهد بود.

 

فرماندار شهرستان خرم‌دره تاکید کرد: مطابق قانون هیئت نظارت از 25 تا 31 فروردین‌ماه کار بررسی صلاحیت داوطلبان بر اساس لیست هیئت‌های اجرایی را انجام و نظر خود را اول اردیبهشت به هیئت اجرایی شهرستان ارسال کرد و فرمانداری نیز دوم اردیبهشت‌ماه مراتب تایید و یا رد صلاحیت داوطلبان را با توجه به نظر هیئت نظارت، به نامزدها ابلاغ کرد.

 

محمدی با بیان اینکه طبق تبصره 1 ماده 50 قانون انتخابات از سوم تا ششم اردیبهشت داوطلبان احراز صلاحیت نشده برای شورای شهر فرصت دارند درخواست بررسی دوباره را به هیئت نظارت استان تحویل دهند، تصریح کرد: داوطلبان روستایی احراز صلاحیت نشده نیز باید تقاضای شکایت خود را به هیئت نظارت شهرستان متبوع خود تحویل دهند.

 

این مسئول تصریح کرد: از هفتم تا 16 اردیبهشت‌ماه هیئت نظارت استان فرصت دارد تا به شکایات داوطلبان رسیدگی و بررسی نهایی خود را انجام دهد در 17 اردیبهشت‌ماه هیئت نظارت استان نظر نهایی خود در خصوص شکایات داوطلبان رد صلاحیت شده را به فرمانداری اعلام می‌کند و طبق ماده 51 قانون انتخابات از 18 تا 20 اردیبهشت‌ماه در مدت سه روز آگهی اسامی نامزدها تهیه و منتشر می‌شود.

 

وی با اشاره به منویات و تاکیدات مقام معظم رهبری در چهار موضوع اساسی انتخابات (تامین امنیت کامل انتخابات، اجرای قانونمند فرآیند انتخابات، سلامت کامل انتخابات و ایجاد زمینه شور و نشاط مردم و حضور حداکثری مردم در انتخابات) بیان کرد: تلاش همه همکاران و عوامل اجرایی انتخابات شهرستان خرم‌دره برگزاری یک انتخابات سالم و با حضور حماسی مردم ولایت‌مدار، فهیم و زمان شناس شهرستان در روز 29 اردیبهشت‌ماه پای صندوق‌های رای است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: