• یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-3784-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان:

امسال از هشت‌هزار شغل در استان صیانت شده است


استاندار زنجان گفت: سرنوشت بیش از ۵۰ واحد تولیدی خرم‌دره به سرنوشت یک واحد تولیدی که به بانک بدهکار است، گره خورده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری ظهر امروز در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان که در شرکت مینو خرم‌دره برگزار شد، با بیان اینکه شرکت مینو از شرکت‌های باسابقه و صاحب نام کشور و شهرستان خرم‌دره است، اظهار کرد: شرکت مینو در دل شهر خرم‌دره واقع شده است ولی جزو شرکت‌هایی است که آلاینده نیست.

 

وی با اشاره به اینکه ۶۰ هکتار از شهرک صنعتی خرم‌دره در گروی بانک است، اظهار کرد: سرنوشت بیش از ۵۰ شرکت در خرم‌دره به بدهی یک واحد تولیدی به بانک گره زده شده است.

 

درویش‌امیری با اشاره به اینکه طی بازدید انجام شده از شهرک صنعتی خرم‌دره، صاحبان اکثر واحدهای تولیدی از این موضوع ابراز نگرانی می‌کردند، عنوان کرد: ظرف یک ماه آینده سازمان امور مالیاتی، بانک صنعت و معدن و شرکت شهرک‌های صنعتی استان باید اقدامات لازم را در راستای حل مشکل سند واحدهای شهرک صنعتی خرم‌دره که به سال ۸۶ برمی‌گردد، انجام دهند.

 

استاندار زنجان با اشاره به اینکه در سال ۹۵ از بیش از ۸ هزار شغل در استان زنجان صیانت شده است، اظهار کرد: در این مدت پنج‌هزار شغل جدید نیز در استان ایجاد شده است.

 

وی با بیان اینکه با تلاش کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و تصمیم‌گیری سنجیده دولت در این حوزه نسبت به حل مناقشات بانکی و مالیاتی اقدام شد، تصریح کرد: با تلاش‌های صورت گرفته، شاهد ۳۴ میلیارد تومان بخشودگی جرایم مالیاتی و ۲۶۲ میلیار تومان تقسیط بدهی‌های مالیاتی بودیم.

 

استاندار زنجان، میزان بخشودگی جرایم بانکی را ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و یادآور شد: ۵۷ میلیارد تومان از بدهی بانک‌ها نیز در سال ۹۵ با قرارداد جدید تقسیط شد.

 

درویش‌امیری با اشاره به اینکه با تلاش‌های صورت گرفته در کارگروه شاهد بخشودگی ۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان جریمه نیز در تامین اجتماعی بودیم، اظهار کرد: ۳۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز تقسیط جرایم صورت گرفت.

 

وی با بیان اینکه در مجموع شاهد بخشودگی ۵۵ میلیارد تومانی و تقسیط ۳۸۵ میلیارد تومانی جرایم بودیم، گفت: مجموع این اختلافات مربوط به ۱۰ سال پیش است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: