• یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 962-3984-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان خبر داد:

بخشودگی ۵۵ میلیارد تومانی جرایم واحدهای تولیدی استان


استاندار زنجان گفت: پارسال ۵۵ میلیارد تومان از جرایم واحدهای تولیدی بخشیده شده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری شامگاه امروز در جمع مردم شهرستان خرم‌دره با اشاره به اینکه روز کارگر روز بسیار بزرگی است، اظهار کرد: در این کشور بیش از چند میلیون کارگر مشغول به کار در بخش‌های مختلف تولید، صنعت، معدن و کشاورزی هستند که در استان زنجان نیز ۴۵ هزار نیروی کار در محیط کارخانه‌ها مشغول فعالیت هستند.

 

وی با بیان اینکه کارگران سرمایه نیروی انسانی هر واحد تولیدی هستند، تاکید کرد: اگر واحدهای تولیدی ما دارای مدرن‌ترین تجهیزات و سرمایه بالا باشند اما نیروی کار دلسوز نداشته باشند، چرخه تولید آن‌ها به خوبی نخواهد چرخید.

 

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه کارگران نیروی محرکه هر واحد تولیدی به‌شمار می‌روند، اظهار کرد: رابطه کارگر و کارفرما باید یک رابطه دوطرفه و متعادل باشد.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان با اشاره به ۱۲ اردیبهشت‌ماه و هفته معلم، تاکید کرد: معلمان باید همواره مورد تکریم قرار گیرند، زیرا تربیت فرزندان ما و نسل آینده کشور را به عهده دارند.

 

وی با بیان اینکه ارزش و جایگاه معلم فراتر از مسائل مادی است، اظهار کرد: در دوران دولت تدبیر و امید در چند سال اخیر توجه ویژه به حقوق فرهنگیان شده است.

 

این مسئول با اشاره به روز شوراها، تصریح کرد: شوراها از جمله نهادهای مدنی پیش‌بینی شده در قانون اساسی کشور ما هستند که به مردم اجازه می‌دهد برای اداره امور شهری و روستایی و کمک به مدیران افرادی را به عنوان امین انتخاب کنند لذا مردم باید تلاش کنند از این حقی که قانون اساسی برای آن‌ها قائل شده به خوبی استفاده کنند.

 

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه باید افراد معتمد و پاک‌دست به معنی واقعی کلمه در شوراها انتخاب شود، ابراز کرد: ما امروز برای ارتقا و توسعه جامعه به مشارکت شوراها در مدیریت شهری نیازمند هستیم.

 

درویش‌امیری با تأکید بر اینکه شوراهای شهر باید ارتقا و توسعه شهر و کمک به شهرداری را در اولویت کاری خود قرار دهند، اظهار کرد: شوراها باید راه خدمت‌گزاری را برای شهرداری تسهیل کرده و به کمک مدیریت شهری بیایند.

 

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری از اقتصاد مقاومتی در نام‌گذاری‌های سال، تصریح کرد: از مهم‌ترین فاکتورهای اقتصاد مقاومتی، توجه به توانمندی‌های داخلی و استفاده از ظرفیت دانشمندان داخلی است.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه در راستای حل مشکل واحدهای تولیدی، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و نیز طرح رونق اقتصادی بر اساس ایجاد کسب و کار به استان‌ها ابلاغ شد، اظهار کرد: با تصمیماتی که در این کارگروه‌ها اتخاذ شده، مشکل بخشی از واحدهای تولیدی کشور مرتفع شود.

 

وی با اشاره به اینکه ۳۶ میلیارد ریال برای تسهیلات برای خرید دستگاه و ادوات کشاورزی به کشاورزان داده شده است، عنوان کرد: با حمایت‌های صورت گرفته از مردم روستایی که مولدین اصلی کشور هستند ما شاهد خودکفایی گندم در کشور بودیم.

 

استاندار زنجان با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۴ هزار میلیارد تومان خرید تضمینی گندم در کشور انجام شده است، افزود: در استان زنجان نیز ۵۰۰ میلیارد تومان گندم از کشاورزان خریداری شده است.

 

وی با اشاره به اینکه بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری باید زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات فراهم شود، تاکید کرد: فراهم کردن زمینه حضور باشکوه مردم در انتخابات وظیفه تک‌تک مسئولان اجرایی کشور است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه انتخابات امسال از حساسیت خاصی برخوردار است، یادآور شد: کشورهای منطقه که برخی از آن‌ها دست در دست اسرائیل گذاشتند منتظر عدم حضور مردم در انتخابات هستند که مردم ما با حضور خود در این عرصه جواب محکمی به آن‌ها خواهند داد.

 

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه انتخابات لحظه امتحان ملت ما است، خاطرنشان کرد: انتخاب مردم هر چه که باشد باید به آن احترام گذاشته شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: