• دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-686-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

برگزاری کارگاه آموزشی ششمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان ایران در زنجان


کارگاه آموزشی و جلسه توجیهی مرحله استانی ششمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران، با حضور شرکت‌کنندگان در این دوره از رقابت‌ها برگزار شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، در این کارگاه آموزشی شرکت‌کنندگان با آیین‌نامه و ساختار برگزاری مسابقات آشنا شدند و در پایان نیز در رابطه با گزاره‌های پیشنهادی دبیرخانه علمی این مسابقات نظر موافق و مخالف خود را اعلام کردند که بر اساس این اعلام‌نظر، تیم‌ها در جدول مسابقات قرار خواهند گرفت.

 

مرحله استانی ششمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران سیزدهم اردیبهشت‌ماه و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار خواهد شد.

 

معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان به‌عنوان دبیرخانه برگزاری مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران که برای سومین سال متوالی اقدام به برگزاری این مسابقات در سطح استان کرده است، بوده و امسال با 24 تیم وارد عرصه رقابت‌ها خواهد شد.

 

تعداد گزاره‌هایی که مناظره‌کنندگان درباره آن‌ها به رقابت خواهند پرداخت، در دور ششم به 260 گزاره افزایش یافته است که موضوعات آن‌ها غالبا در حوزه‌های اجتماعی، عمومی، ‌فرهنگی و سیاسی است.

 

برگزیدگان مرحله استانی بر اساس اعلام ظرفیت استان‌ها جهت حضور در مرحله منطقه‌ای، مهرماه به مسابقات منطقه‌ای و برگزیدگان مرحله منطقه‌ای هم در آذرماه امسال‌ به مسابقات کشوری در تهران اعزام خواهند شد.

 

بر اساس آیین‌نامه برگزاری و داوری ششمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با نشان خواجه نصیرالدین طوسی هر مسابقه توسط سه هیئت داوران داوری می‌شود و که داوران باید دارای مدرک دکترا در رشته‌های مرتبط با مناظره باشند.

 

پیش‌بینی می‌شود که این دوره از مسابقات در استان زنجان توسط 20 داور مورد قضاوت قرار گیرد.

 

به گزارش ایسنا، کسب رتبه دوم کشوری توسط تیم اندیشه از دانشگاه زنجان و نیز رتبه چهارم کشوری توسط تیم کلوپن از پردیس فرهنگیان الزهرا از جمله دست‌آوردهای مهم دانشجویان زنجانی در دور پنجم این مسابقات است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: