• سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 962-987-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

یک تهیه‌کننده و کارگردان سینما:

فیلم طنز، دارویی تلخ است که روکش شیرینی دارد


یک تهیه‌کننده و کارگردان سینما اظهار کرد: فیلم طنز، دارویی تلخ است که روکش شیرینی دارد.

 

هادی مقدم‌دوست در حاشیه اختتامیه سومین جشنواره طنز‌ دانشجویی تلخند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه طنز؛ بیان یک موضوع به زبان خوش است، گفت: بخش دردناک کارگردانی طنز، استفاده از همین زبان خوش و کمک کردن به تبیین این زبان خوش در فیلم است و اینکه چگونه و با چه واسطه‌ای بتوانیم این زبان خوش را به تصویر بکشیم و فیلم بسازیم.

 

وی ادامه داد: بخشی از این زبان خوش به واسطه خود متن ایجاد می‌شود ولی بخش تکمیلی آن توسط کارگردان در فیلم تزریق می‌شود.

 

این هنرمند ادامه داد: کارگردانی طنز در واقع ترجمه یک متن به شکل اجرایی آن است و کارگردان طنز همواره سعی می‌کند ترجمه خود از متن را همراه با تقویت زبان طنزگونه همراه سازد.

 

مقدم‌دوست افزود: در قالب فیلم طنز ممکن است فیلمی طنز به نظر بیاید ولی در واقع تلخ و زهرآلود باشد. همچنین می‌توان اذعان داشت که طنز بودن این گونه فیلم‌ها است که فیلم را‌ برای مخاطب قابل تحمل می‌کند و مخاطب می‌تواند موضوع را به خوبی دریافت کند.

 

این تهیه‌کننده و کارگردان طنز با تشبیه فیلم طنز به دارویی تلخ‌ که روکش شیرینی دارد‌، افزود‌: فیلم طنز در واقع به دنبال بیان واقعیتی تلخ در قالبی شیرین است. واقعیتی که می‌تواند تلخ باشد و از همین منظر است که هنر کارگردان نمود می‌یابد و کارگردان با هنر خود باید داستان را با شکلی بیان و تصویرسازی کند که آن را برای مخاطب خود قابل تحمل کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: