• سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 962-2885-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

/دورهمی ایسنا/

توجه به توان جوان ایرانی برای توسعه همه جانبه کشور


پس از اعلام اسامی نامزدهای تأیید صلاحیت ‌شده دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، کاندیداها از ۸ تا ۲۷ اردیبهشت (جمعاً به‌‌مدت ۲۰ روز) برای تبلیغات انتخاباتی فرصت دارند اما موضوعی که در همه ادوار در زمان تبلیغات مطرح می‌شود، رعایت اخلاق انتخاباتی در این ایام بوده و این موضوعی است که اهمیت خود را در دوره‌های گذشته نشان داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، این روزها بحث انتخابات ریاست‌جمهوری داغ است و از این‌رو خبرگزاری ایسنا با توجه به اهمیت موضوع، «دورهمی» صمیمانه‌ای با مسئولان و فعالان ستادهای انتخاباتی کاندیداهای ریاست‌جمهوری در استان برگزار می‌کند که در گام دوم میزبان رئیس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در استان زنجان بود.

 

در این دورهمی رئیس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی در استان زنجان گفت: گفتمان انقلاب و تشیع و نگاه به درون، کشور را نجات می‌دهد.

 

مصطفی طاهری با بیان اینکه البته به این نکته باید توجه کرد که نگاه به داخل به‌معنای کشیدن دیوار به دور کشور نیست، اظهار کرد: این موضوع یعنی استفاده از پتانسیل‌های داخلی که با شکوفا شدن آن در کنار تعامل با سایر کشورها باعث توسعه کشور خواهد شد و این نکته مد‌نظر حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی است.

 

وی با اشاره به اینکه اعتماد داشتن به نیروهای خودی و توجه به توان جوانان ایرانی، قطعا شرایط مناسبی را برای توسعه همه جانبه کشور فراهم می‌کند، خاطرنشان کرد: ما به این امر معتقدیم که مشکلات یک شبه حل نمی‌شود ولی با برنامه‌ریزی مناسب و بهره‌مندی از مدیریت صحیح می‌توان توان‌ها را به فعل درآورد و کشور را در مسیر پیشرفت قرار داد.

 

این فعال سیاسی با بیان اینکه در حال حاضر در بسیاری از کشورهای توسعه یافته از جمله چین توجه به توان داخلی مدنظر قرار دارد، افزود: دنیا به این نتیجه رسیده است که برای داشتن اقتصاد قوی باید تکیه اصلی به توان داخلی باشد و معنای اقتصاد مقاومتی نیز در این است که نگاه باید به درون کشور باشد و برنامه‌ریزی‌ها در این بخش انجام شود.

 

وی، داشتن ارتباط توام با عزت با دنیا را نیز حائز اهمیت دانست و خاطرنشان‌ کرد: می‌توان با کشورهای مختلف ارتباط داشت ولی این تعامل باید همراه با عزت باشد. ایران توان این را دارد که با بسیاری از کشورها تعامل سازنده داشته باشد و با استفاده از شرایط این کشورها، بازار هدف اقتصادی جدید ایجاد کند که این امر باعث افزایش صادرات و در نتیجه توسعه کشور می‌شود.

 

طاهری با اشاره به اینکه در حال حاضر بیکاری موجود در جامعه آسیبی است که باید به آن توجه شده و در اسرع وقت برطرف شود، اظهار کرد: متاسفانه برای جلوگیری از تورم در جامعه همه چیز تعطیل شده است و این موضوع رکود به‌همراه دارد که حاصل این شرایط بیکاری است؛ در حالی‌ که در کشور با مدیریت و برنامه‌ریزی صحیح می‌توان بر مشکل بیکاری فائق آمد.

 

وی ادامه داد: وجود رکود در اقتصاد آسیبی است که باید بر طرف شود و بهره‌مندی از پتانسیل‌هایی که وجود دارد از جمله معادن، نیروهای متخصص، می‌توان مشکلات را برطرف کرد و نگاه به درون در عمل اجرایی کرد. معتقدیم اگر اعتماد به درون باشد در کوتاه‌مدت در بازار رونق به‌وجود می‌آید.

 

رئیس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی در استان زنجان، یکی از ظرفیت‌های خوب در ایران را بخش کشاورزی دانست و یادآور شد: متاسفانه شاهد هستیم به این حوزه بی‌توجهی شده و اکثر محصولات خام‌فروشی می‌شود؛ در حالی که با مدیریت صحیح می‌توان شرایط را به‌گونه‌ای رقم زد که با فرآوری محصولات کشاورزی هم درآمد کشاورز را بالا برود و هم این محصولات را صادر کرد که خود، اشتغال‌زایی بالایی داشته و موجب رونق کسب و کار نیز می‌شود.

 

طاهری همچنین به موضوع مالیات اشاره کرد و گفت: شرایط فعلی باعث فرار سرمایه‌گذار می‌شود، از این‌رو باید با راهکاری مناسب تعادل در این بخش ایجاد کرد و قطعا این کار امکان‌پذیر است و با مدیریت درست می‌توان به اهداف در این حوزه رسید.

 

وی در رابطه با بحث سیاست خارجی و ضرورت توجه به این حوزه نیز اظهار کرد: باید در برابر دشمنان قاطع برخورد کنیم و حرف‌های‌مان را بزنیم. البته چارچوب‌ها در نظام جمهوری اسلامی مشخص است و قطعا بر این اساس در دولت آقای رئیسی تصمیم‌گیری خواهد شد.

 

این فعال سیاسی با بیان اینکه در حد وظایف‌مان باید پاسخ‌گوی اقدامات‌مان باشیم، افزود: در رابطه با پای‌بندی به برجام در صورت انتخاب آقای رئیسی قطعا این پای‌بندی وجود خواهد داشت؛ چراکه این توافق مربوط به جوهره نظام است و نظام آن‌را تایید کرده است و هر رئیس‌جمهوری که انتخاب شود به آن پای‌بند خواهد بود؛ البته این نکته نیز نباید فراموش شود که برجام به رفتار طرف مقابل نیز بستگی دارد.

 

رئیس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی در استان زنجان، با اشاره به اینکه باید واقعیت‌های موجود را بیان کرد و اشکالی در این رابطه وجود ندارد، خاطرنشان کرد: در ایام تبلیغات با رعایت شئون اخلاقی باید شرایط بیان واقعیت‌ها فراهم شده و ایرادی ندارد که مشکلات عنوان شود.

وی در ادامه به ضرورت حضور مردم در پای صندوق‌های رأی نیز اشاره کرد و افزود: اگر مردم نسبت به سرنوشت خود بی‌تفاوت باشند، این برای نظام شکست به‌شمار می‌آید. باید بپذیریم که یأس و ناامیدی به جامعه آسیب وارد می‌کند. حضور مردم تایید نظام و قوت آن است.

 

طاهری خاطرنشان کرد: ایران اسلامی با همه شرایط، کشوری فوق‌العاده است و حفظ آن از واجبات بوده و باید در این راستا تلاش کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: